You are here

Home

sztuka

Drukowanie na płótnie reprodukcji obrazu słynnych malarzy jako podarowanie sobie odrobiny luksusu za nieduże pieniądze.

obraz
Author: http://demur.pl
Source: http://demur.pl
By udekorować ściany swojego lokalu obrazami sławnych malarzy, nie musimy od razu wydawać fortuny na oryginalne dzieła. Jeśli mamy troszkę czasu i chęci, możemy zakupić reprodukcje naszych ulubionych malarzy w zwykłym sklepie, który wydrukuje dowolny wskazany przez nas obraz. Aby taka dekoracja świetnie wkomponowała się w wystrój naszego mieszkania, warto zastanowić się nad techniką, w jakiej reprodukcja winna być zrobiona.

Abstrakcja we wnętrzach

Kuchnia, fototapeta abstrakcyjna
Author: art.widi.pl
Source: http://art.widi.pl
Termin abstrakcja znaczy oderwanie. Abstrakcjonizm, w odróżnieniu od innych słynnych nurtów w sztuce, wyzbyty jest cech namacalności. Artysta nie odtwarza natury, zamiast tego ilustruje „coś”. Treść i forma przekazu może być różna.

Wzbudzające zainteresowanie przedmioty, jakie możesz zrobić z materiałów papierniczych

origami z papieru
Author: Jorge Jaramillo
Source: http://www.flickr.com
Artyści przekonują się dziś faktycznie na nietuzinkowe koncepcje, pokazując, iż tak naprawdę nie ma teraz zahamowani odnośnie tego, z jakich materiałów można robić różne projekty. Wszystko będzie w zależności tylko od tego, jakie osoba wykonująca poszczególne instalacje ma pomysły.

W jaki sposób zaaranżować najpiękniejszą galerię ścienną?

Ściana w pokoju
Author: Tony Alter
Source: http://www.flickr.com
Powszechnie zwykło się twierdzić, iż to jak się nosimy jest odzwierciedleniem naszej osobowości. W naszych wnętrzach z kolei, takim białym płótnem na którym, niczym artysta możemy uwidocznić swoje emocje są... ściany. To one stają się naszą prywatną galerią.

Interesujące techniki zdobienia a ceny i dostępność na rynku

Scrapbooking jako przykład dekoracji książek i albumów
Author: Tina D
Source: http://www.flickr.com
Dziś znanych jest niemało rozmaitych technik, biorąc pod lupę wykonywanie ozdób i wzornictwa generalnie. Decoupage, dzięki swoim dużym możliwościom oraz opcjom wpasowywania się w panujące trendy, zdobył – jako sposób zdobienia – rzeszę miłośniczek. Technika ta znana jest także pod nazwą technika serwetkowa. Już od dłuższego czasu technika ta cieszy się na rynku sporą popularnością, a coraz więcej osób decyduje się na zaopatrzenie się w instruktaże oraz wykonywanie pięknych, pełnych oryginalności ozdób samodzielnie.

Polskie art deco zyskuje coraz więcej zwolenników

mieszkanie art deco
Przeważnie jest w ten sposób, że zachwycamy się tym co zagraniczne, co przychodzi z zagranicy, a równocześnie jakoś nie dostrzegamy, że u nas także są tak wspaniałe przedmioty, że także możemy się poszczycić różnymi wspaniałymi pomysłami. Na szczęście znacznie częściej polskie art deco zaczyna stawać się zauważane i to nie tylko u nas, lecz również zagranicą. Polscy artyści udowadniają, że posiadają wizję, mają plan, wiedzą jak wprawić w życie to co sobie planowali.

Jak zdefiniować sztukę, jak określić jej kształt? Czy wiemy tak faktycznie czym jest sztuka i czy potrafimy podejść do niej z należytym szacunkiem?

sitodruk
Source: flickr.com
Nie ma najprawdopodobniej drugiej takiej dziedziny, jak sztuka. Przemawia ona do nas różnymi barwami, dźwiękami, utworami lub aktami. Wielu twierdzi, że nie da się jej adekwatnie zdefiniować, gdyż każde określenie będzie nie do końca zadowalające. Jest w tym sporo prawdy, lecz powinniśmy podejść do tego zagadnienia, jak to czujemy, czyli, że sztuka to wszystko co na nas w jakiś sposób oddziałuje. Jeśli umiemy zachwycić się jakimś utworem, to już może być sztuka.

Z drugiej strony dla pozostałych osób dany utwór może być niezbyt udany, więc jednocześnie sztuka jest bardzo subiektywna. Sztuką możemy zdefiniować także każdy ludzki wytwór, jakie nie jest jednakże użytkowy, nie służy do rzeczy praktycznych, lecz powinien radować nasze zmysły, ma cieszyć oczy, cieszyć uszy, rozpalać nasze emocje. Wiadomo i tu stajemy przed dylematem, ponieważ tak zwana sztuka użytkowa właśnie – jak sam termin wskazuje – jest przeznaczona do rzeczy praktycznych.

Pages