You are here

Home

element

Wystrój salonu w angielskim stylu

stylowy salon
Author: TNS Sofres
Source: http://www.flickr.com
Styl angielski to elegancja i szyk połączone z finezją oraz dobrym gustem. Typowy angielski styl we współczesnej wersji oznacza dostojność przełamaną unikalnymi dekoracjami. Świetnie nadaje się do mieszkań przestronnych, przede wszystkim salonów. Żeby zaaranżować salon w angielskim stylu, bez wątpienia powinniśmy wiedzieć o kilku bardzo istotnych elementach wyposażenia wnętrza.

Dekoracje pomieszczeń

Author: JeremyGeorge
O charakterze danego wnętrza decydują nie tylko zastosowane elementy konstrukcyjne, ale również wszelkiego rodzaju elementy dekoracyjne. Oferta pod tym względem ciągle się zwiększa, a same części ozdobne ulegają modzie. Ozdabiać można generalnie każdą cześć miejsca zamieszkania. Wybór dotyczy barw, stylów, form. Coraz więcej ludzi decyduje się na wykończenie miejsca zamieszkania w stylu nowoczesnym, minimalistycznym.

W jaki sposób dopasować odpowiednio oświetlenie do naszego mieszkania?

kolorowa lampa wisząca
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego w jakim miejscu się przebywa, światło jest niezwykle ważne. Odgrywa ono bardzo ważną rolę w miejscach, gdzie nie ma dostępu do naturalnego światła słonecznego, a więc przykładowo w pomieszczeniach bez otworów okiennych, zlokalizowanych pod poziomem ziemi. We współczesnym świecie człowiek nie wyobraża sobie życia bez światła elektrycznego. Od długiego czasu przyzwyczajony jest do oświetlania pomieszczeń po zachodzie słońca z wykorzystaniem energii elektrycznej, gdyż jest to rozwiązanie skuteczne i wydajne.