You are here

Home

pomieszczenie

Wybieramy oświetlenie do pomieszczeń użytkowych

oświetlenie LED
Author: David Mellis
Source: http://www.flickr.com
Pomieszczenia użytkowe odnajdują aplikacje tak jak w zakresie gospodarstw pokojowych, jak i lokali o charakterze publicznym. Oczywistym jest, że każde rozwiązaniepotrzebuje odpowiednich przedsięwzięć technicznych, do których zaliczamy także szeroko rozumiane oświetlenie. Jakie wobec tego oświetlenie najefektywniej wyłonić do umieszczeń użytkowych?

Jak oświetlić dom?

Projekt domu Lara rekomendowany przez pracownię projektową MTM STYL
Światło podkreśla styl całego pokoju. Wybór świateł i ich rozmieszczenie jest trudniejsze niż niektórzy myślą. Nowatorskie narzędzia pozwalają na coraz więcej, więc rachunki za energię nie powinny rosnąć. Każde pomieszczenie naszego mieszkania powinno być specjalnie oświetlone. Dobrze zainstalowane lampy pozwalają sterować wielkością pokojów, przy okazji zwiększając powierzchnię lub zmniejszając kamieniczne wnętrze.

Najmodniejsze produkty szklane

lustro
Author: Saint-Gobain Glass
Source: Saint-Gobain Glass
Materiałami, które chyba najbardziej kojarzą się z nowoczesnym stylem i konstrukcjami są metal i szkło. Szkło, pomimo że produkowane i używane jest od bardzo długiego czasu, na dzień dzisiejszy ma całkowicie nowe zastosowania. Można je spotkać już nie tylko w ramach okiennych czy drzwiach. Używane jest przykładowo na dużą skalę do konstruowania obiektów.

Szklane konstrukcje dekoracją mieszkania

Author: paulr.ca
Nowoczesny, minimalistyczny styl aranżacji wnętrz można coraz częściej zobaczyć. Już nie tylko w ogromnych budynkach korporacji, ale także w zwyczajnych mieszkaniach wykorzystuje się do wykańczania wnętrz materiały takie jak aluminium czy szkło. Nikogo nie dziwią już proste betonowe kolumny we wnętrzach, zwłaszcza jeżeli są to lokale typu loft, do których idealnie pasuje taki industrialny styl wystroju. Także „zwyczajne” mieszkanie w bloku można całkowicie odmienić wykorzystując tego rodzaju stylistykę.

Kuchnia prosto z snów

stół
Author: Erich Ferdinand
Source: http://www.flickr.com
Jeśliby przeprowadzić ankietę wśród znajomych i wypytać o ulubione miejsce w domu, na pewno wielu postawiłaby na kuchnię. Nie ma co kryć, że właśnie to pomieszczenie jest swego rodzaju sercem naszego mieszkania. To w kuchni gotujemy posiłki, które potem wraz z rodziną spożywamy przy wspólnym stole. To w kuchni zwykle dochodzi do ważnych rozmów między rodzicem, a dzieckiem. Także tutaj zwykle panie domu spędzają wolne chwile z przyjaciółkami przy filiżance aromatycznej herbaty. Nie wyobrażamy sobie domu bez tego pomieszczenia.

Jak najlepiej zaaranżować sypialnię?

łóżko
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Są wśród nas tacy, którzy dopiero co podnieśli się z łóżka, a już pragną do niego wrócić. Kochamy spać, a co niektórzy najlepiej zostaliby w łóżku okrągły dzień. Niestety, okrutna codzienność nie pozwala nam na to, dlatego, chcąc nie chcąc, trzeba się codziennie rano rozstawać z naszym ukochanym przedmiotem. Za to później, po długim dniu, z wielką radością rzucamy się na mięciutkie łóżko.

Światło w kuchni powinno być zainstalowane w pełni fachowo

oświetlenie w kuchni
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
Oświetlenie do kuchni, to bardzo ważny element, ponieważ musi ono zapewniać odpowiednie warunki wszystkim osobom, które będą korzystać z różnorakich urządzeń kuchennych. Kuchnia jest jednym z najistotniejszych miejsc w każdym domu, dlatego że tam przygotowywane są wszelkie potrawy i osoby zajmujące się tymi czynności, spędzają w niej sporo czasu każdego dnia. Solidne oświetlenie kuchni, wpływa na duży komfort pracy, gdyż na wszystko można wtedy posiadać podgląd, a osoba wykonujące wszelkie czynności, oczywiście może czuć się w tym pomieszczeniu komfortowo.

Pages