You are here

Home

„Szaffing” a więc wiosenne sprzątanie szafy

Kwiecień oraz maj to okres w którym zazwyczaj bierzemy się za duże, wiosenne porządki. Wytrzepujemy dywaniki, czyścimy okna, dokonujemy przeglądu rynien i dachu. Panowie dokonują koniecznych napraw i wszelkich konserwacji. Także w ogródku, na strychu czy w piwnicy robimy duże wiosenne porządki. Jeżeli jest taka potrzeba malujemy ogrodzenie, furtkę, lub przynajmniej dokonujemy przeglądu ich stanu.

Gdy bierzemy się za porządki w szafach, stajemy przed decyzją co zrobić z ubraniami które się tam znajdują, a są nam już nie potrzebne. Wszystkie te zbyt małe, zbyt duże lub zwyczajnie już nie modne: damskie koszulki polo, spódnice, półgolfy damskie, sweterki, modne topy, sukienki, t-shirty damskie niepotrzebnie zajmują przestrzeń w szafach. Czasem po prostu już się nam nie podobają.

Bez wątpienia można wepchnąć je do zasobnika PCK. Ale jest też odmienny sposób równie sprzyjający środowisku chociaż mniej altruistyczny.

Pewnego dnia traf chciał, iż w chwili gdy myślałam właśnie w jaki sposób wyzbyć się ciuchów które już przestały na mnie pasować - a moja garderoba nie jest gumowa, ujrzałam ogłoszenie o szaffingu na moim osiedlu. Dla tych nie całkiem wtajemniczonych - szaffing to nieoficjalne spotkanie w damskim gronie, podczas którego uczestniczki mogą się powymieniać tym co im zbywa w szafie. Szaffing to możliwość „przewietrzenia” szafy, szansa by znaleźć coś wyjątkowego i niezwykłego.

Jak można było przewidzieć, większa część z uczestników ”szaffingu” to panie, jako iż w zdecydowanej większości to panie zajmują się porządkami domowymi. W w miłym nastroju przy filiżaneczce kawusi lub też herbaty oraz herbatniczkach odbywały się pogaduszki o interesach. Tutaj damskie koszulki polo w wielu odcieniach, tam z kolei półgolfy damskie, ktoś poszukiwał topów oraz atrakcyjne t-shirty damskie. Poza niewątpliwą rzeczową funkcją takie „szaffingowe” zebrania posiadają również zalety towarzyskie, umożliwiają zawarcia nowych znajomości czy też spotkania się z sąsiadami. Tak więc z niecierpliwością czekam na kolejne.