You are here

Home

Imprezki majowe czas zacząć!

Właśnie rozpoczął się sezon grillowania. Kto tylko ma taką możliwość, stara się jakoś sobie tę porę organizować. Albo to my do swojego zadbanego ogrodu przyjmujmy imprezowiczów, albo też to my pojawiamy się u cioci czy wujka.

uśmiechnięta kobieta
Author: Gabriel Porras
Source: http://www.flickr.com
Na takie party trzeba się odpowiednio przygotować. Zapyta ktoś - co znaczy odpowiednio? Kiełbasa, węgiel do grilla, sałatki, jakieś piwko i deser - i już po przygotowaniach. Otóż nic bardziej mylnego. Mniejszy kłopot jeżeli to my idziemy w gości. Chwilka poprzebierania w szafach i z pośród kilku bluzek bez rękawów coś znajdziemy. Dokładamy jakiś szykowny dodatek i jesteśmy gotowi!

dziewczyna
Author: Jonas Birmé
Source: http://www.flickr.com
Gorzej, jeżeli to my jesteśmy gospodarzami. Tu już pracy jest więcej. Należy w takim układzie pomyśleć jakiego typu będzie nasze przyjęcie - czy będzie to styl imieninowy a więc bardziej formalny, czy zaszalejemy i nasze sobotnie spotkanie z rodziną będzie zwariowanym popołudniem z rozłożonymi leżakami.

Jeśli już ustalimy styl naszego przyjęcia, czas na dobór pasującej kreacji. Nie musi być to zaraz nowa kreacja. Na spotkaniu z przyjaciółmi dobrze jest utrzymać balans. Warto jednak dostosować kreację do rodzaju uroczystości. W przypadku jeśli w naszym ogrodzie zdecydujemy się na ekskluzywne spotkanie z dobrymi winami i kuchnią warto włożyć jakąś bluzkę elegancką i kostium. Natomiast jeśli postawimy na troszeczkę „robotnicze” kiełbasy wystarczy najzwyklejsza bluzka na ramiączkach (w tym miejscu więcej: modna bluzka bez rękawów). Wszystkie te powyższe ustalenia dadzą nam komfort oraz dobrą zabawę w podczas majowych garden party.

Kolejnym ważnym sezonowym zdarzeniem przypadającym w maju są komunie. Wiadomo, iż potrzeba się w odpowiedni sposób przyszykować na to, a ponieważ komunie mają miejsce w ciepłym maju, wiadomo że w pewnym momencie przyjęcia komunijnego okrycia wierzchnie pań i panów zostaną zdjęte, zatem istotną kwestią jest ładna bluzka koszulowa (inspiracje tu: fantastyczna bluzka koszulowa).Z tak wyposażoną garderobą sezon majówkowy możemy uznać za otwarty.