You are here

Home

Co założyć idąc na randkę?

Raz na kilka miesięcy na pewno przeglądamy swoje ubrania. Zwykle w poszukiwaniu stroju na konkretną okazję, ale czasami też tak po prostu, żeby zaprowadzić ład i sprawdzić, które ubrania na nas pasują, które wyszły z mody, a które aktualnie do niej wróciły i warto znów zacząć je nosić. Należy raz na pewien czas przekopać szafę, bo możemy znaleźć wspaniałe, a dawno zapomniane stroje. Na przykład sukienka z baskinką.
kobieta w eleganckiej sukience
Author: anton petukhov
Source: http://www.flickr.com
Sukienka (czytaj tu), która zawsze jest na czasie, lecz, nie da się ukryć – nie nadaje się na każdą okazję. W naszej kulturze przykładowo na wesele jej nie powinniśmy wkładać – po prostu czarnych ubrań nie wypada wkładać na taką imprezę. Gdy szukamy sukienki na wesele o wiele lepiej sprawdzą się odmienne odcienie. Unikajmy jednak białego i podobnych bardzo jasnych odcieni – to także nie jest dobrze postrzegane, gdyż to barwy zarezerwowane na ten dzień dla panny młodej.

Zacznijmy od klasyki. mała czarna, dzieło życia coco chanel, znakomicie odegra rolę zarówno sukienki koktajlowej, jak i stroju na oficjalne wizyty. Spece od mody doradzają, że teraz trzeba zmodyfikować nieco schemat i decydować się odmiany białą i czerwoną. Mocno zalecają małą poziomkową, rubinową albo koralową.Jeżeli porozglądamy się po centrach handlowych z pewnością wyszukamy różne sukienki wizytowe w każdym dostępnym kolorze. Latem powinnyśmy decydować sę na radosne odcienie niebieskiego, zielonego czy żółtego. Doskonale sprawdzą się też czerwienie, odcienie fioletu czy różu – wszystko jest zależne od naszych upodobań. Jeżeli jednak nie przepadamy za sukienkami, poszukajmy spodni, na przykład bojówek (przeczytaj więcej tu) i pasującej do niej bluzeczki.

Niezwykle ważne są także tkaniny. Na lato niech będą lekkie i przewiewne. Na wysokie temperatury idealne są sukienki z dzianiny, szyfonu czy jedwabiu. Grubsze atłasy czy tafty zostawmy na jesiennie i zimowe miesiące. Wybierajmy także materiały, które się nie pogniotą natychmiast po włożeniu. Niestety na przykład len czy bawełna nie będą odpowiednie. A nawet najładniejsze sukienki szyfonowesporo tracą na uroku, jeśli po kwadransie od założenia są wymięte i wygniecione, jakby przynajmniej tydzień leżały zwinięte na dnie szafy. A to nieuniknione, gdy chodzimy, siadamy itd. Trzeba by pozostawać w tej samej pozycji przez cały wieczór, a przecież na pewno nie po to udajemy się na imprezę.

Z Ameryki przywędrowała do nas moda na sukienki z dzianiny i niedługie, gorsetowe modele. Na amerykańskich chodnikach przeważają wielobarwne prążki, hafty i kraty. W Polsce w te wakacje panować bez wątpienia będą energiczne i słoneczne kolory pastelowe. Jazzy mają być także ostre wzory i geometryczne desenie. Wygodne, przewiewne pastelowe i jaskrawe sukienki wizytowe da się zarzucać na strój kąpielowy, oczywiście pasując kolorystycznie dopasowany. To bez wątpienia będzie królować na wybrzeżu.