You are here

Home

Wyraź siebie – koszulki z nadrukiem!

Ludzie mają w zwyczaju patrzeć na innych pod kątem tego jak się prezentują. Z tej przyczyny ubiór pełni nie lada funkcję w postrzeganiu naszej osoby.


Nie bez kozery znane powiedzenie „pokaż mi swoją szafę, a powiem ci kim jesteś” jest często przytaczane przez wielu stylistów i ludzi ze świata mody. Opierając się na pierwszym wrażeniu, można bowiem określić czy dana osoba interesuje się modą i czy ma swój styl, a nawet to, jaki jest jej status materialny.
Przy pomocy ubioru ludzie niejako porozumiewają się ze światem wyrażając własną niezależność. Poprzez ubiór wyrażają siebie, prezentują swoje poglądy a często i zainteresowania. Koszulki prinidea z nadrukiem stały się w obecnych czasach nie tylko częścią ubrania, ale niejako billboardami. Ich ciekawe wzornictwo idące w parze z doskonałą jakością dzianin powodują, iż T-shirt możemy dziś założyć na większość okazji. Doskonale podkreślają nasz styl i to, co nam danej chwili „w duszy gra”.
t-shirt z nadrukiem
Author: Alan Levine
Source: http://www.flickr.com

A jaka jest historia koszulek z nadrukiem? Podobno moda na bawełniane koszulki narodziła się w latach 30. XX wieku w Ameryce, gdzie w pewnym stanie niejaka firma zaprojektowała koszulki da drużyny futbolu amerykańskiego. Wzbudziły one tak wielki entuzjazm wśród fanów futbolu, że zaczęli je podkradać. W związku z powyższym pojawił się na nich nadruk, który miał identyfikować T-shirt jako własność drużyny i tym samym odstraszyć potencjalnych złodziei. Jak się można domyślać pomysł się nie udał, jednak oznaczone koszulki stały się krzykiem mody. Mody, która trwa do dziś. Nieustannie.


Kolorowe T-shirty pozwalają również wyróżnić się z tłumu, a równocześnie podkreślić przynależność do wybranej grupy. Dla każdego skejta wygląd wyrażenie pewnej idei - przyjaznego nastawienia do świata, a nadruki prinidea na koszulkach właśnie im to umożliwiają.
Śmieszne koszulki z nadrukiem potrafią rozbawić nas nawet w najbardziej kiepskich sytuacjach. Wyobraźmy sobie, że czekamy na tramwaj w deszczowy i smutny poranek. Niewyspani, z nosem na kwintę. I nagle zjawia się obok nas młody człowiek, na którego koszulce widzimy śmieszny napis.
Czyż świat automatycznie nie staje się piękniejszy?
Racja nikt nie powiedział, że koszulki z ”przekazem” powstały z myślą o młodzieży. Nie, dedykowane są wszystkim osobom, które są „jakieś”