You are here

Home

W jaki sposób kupić odpowiednią albę i dodatki do komunii?

Tygodnie poprzedzające pierwszą komunię świętą, to okres intensywnych przygotowań. Komunia, choć jest przede wszystkim przeżyciem duchowym, wymaga planowania i logistyki godnej doskonale działających organizacji. Jedną z priorytetowych kwestii, o której warto pomyśleć zawczasu, jest wybór stroju oraz dodatków. Zależnie od płci dziecka a także tradycji danej parafii, może to być suknia dla dziewczynki, garnitur dla chłopca oraz alby dla dzieci obojga płci.
Ubrania na pierwszą komunię
Author: ubiory-komunijne.pl
Source: http://www.ubiory-komunijne.pl/
Wybierając strój dla dziewczynki, kierujmy się najważniejszą zasadą: dobry styl i klasa polegają na ostrożnym doborze poszczególnych elementów, natomiast nadmiar jest wrogiem szykownych stylizacji i może popsuć czar nawet najpiękniejszej sukni. Na początku zanalizujmy, jaką figurę ma dziewczynka i w jakim fasonie sukienki będzie wyglądać najlepiej. alby na komunię o nieskomplikowanym kroju, zgrabne i wizytowe, sprawdzą się w każdej sytuacji. Z kolei suknie obfitujące w zdobienia nie będą prezentować się ładnie na dziewczynkach przy kości i niewysokich, ponieważ będą je pogrubiać. Wybór stroju, to oczywiście rzecz gustu, ale zawsze starajmy się pamiętać o proporcjach, ponieważ najważniejszą sprawą jest to, aby dziewczynka ładnie wyglądała w danym modelu i dobrze się w nim czuła.

Pamiętajmy, że strój do pierwszej komunii świętej, to nie tylko suknia. Eleganckie białe buty będą doskonałym dopełnieniem stroju. Najlepiej, żeby buty były w kolorze białym lub w kolorze ecru, na jasnej, raczej płaskiej podeszwie. Czasem dla dziewczynek produkuje się buty komunijne na małym obcasie. Najważniejsze jednak, żeby miały zakryty przód.
Wianki komunijne
Author: ubiory-komunijne.pl
Source: http://www.ubiory-komunijne.pl/
Torebka dla dziewczynki jest tak samo ważna jak pantofelki. Najważniejszą sprawą jest wybór fasonu pasującego do sukienki. Gdy suknia jest prosta, torebka może stanowić piękną ozdobę stroju, gdy ma sporo zdobień, zdecydujmy się na prostą i gładką opcję. W sklepach komunijnych jest sporo koronkowych lub prostych torebeczek ozdobionych kokardkami, ozdobnymi kamykami lub kryształkami. Torebka nie powinna być zbyt duża, ma zmieścić tylko książeczkę modlitewną, różaniec i chusteczki higieniczne. Najlepiej weźmy torebkę na pasku, by dziewczynka nie skupiała się cały czas na trzymaniu torebki i na jej pilnowaniu.

Ważną częścią stroju jest wianek. Możemy kupić tradycyjny model, wianek z żywych kwiatów, wianek z woalką, toczek bądź diadem. Na głowach dziewczynek mogą pojawić się też delikatne opaski lub spinki z wpiętymi we włosy kwiatami. Najlepiej jednak pozostać wiernym tradycji i wybrać raczej proste wianki do pierwszej komunii. Delikatna ozdoba głowy jest niezwykle dziewczęca i doda dziecku wdzięku.