You are here

Home

Zaczaruj swój ogród odpowiednim oświetleniem.

Wszyscy wielbiciele pióra Frances Hodgson Burnett musieli mieć pewnie kilka razy w ręku jedną z jej najpiękniejszych powieści pt. Tajemniczy Ogród. Chwila, w której Mary odkrywa drzwi do zamkniętego ogrodu i przywraca go do życia jest chyba jednym z najbardziej wzruszających. Opis rozkwitającej natury, dzięki której ogród znowu staje się miejscem, w którym można rozkoszować się zdrowym powietrzem. Oprócz sezonowych porządków w ogrodzie ważne jest również jego zagospodarowanie. Aby przemienić swój tajemniczy ogród na wymarzony ogród, powinniśmy wybrać do niego właściwe oświetlenie ogrodu.
ogród
Author: www.elswar.pl
Source: www.elswar.pl
Lampa ogrodowa umie wytworzyć należyty klimat, zwłaszcza w letnie wieczory, kiedy wolniej zapada noc. Oświetlenie ogrodowe to już norma przy każdym domu. Wykańczając budynek czy projektując ogród nie wolno zapomnieć o znalezieniu miejsca na lampy. Rodzajów oświetlenia jest wiele, że bez kłopotu większość znajdzie coś dla siebie. Począwszy od eleganckich lamp przez nowoczesne kinkiety elewacyjne na udających ozdobne słupki skończywszy. Wszystkie one ułatwiają korzystanie z ogrodu wieczorową porą. Wiosenne wizyty znajomych na dworze będą niebywale lepiej zapamiętane przy blasku lampek ogrodowych niż gdyby miały mieć miejsce przy świetle z któregoś z pokoi.Projekt domu Lara rekomendowany przez pracownię projektową MTM STYL
Dobrze przyjęte na rynkach są lampy ogrodowe led. Ich pozytywną cechą jest mniejszy pobór prądu, a w konsekwencji niższe koszty. Można je kupić w każdym sklepie i zachwycają swoim swoją elegancją. Jak ciepłe bułeczki schodzą lampy w postaci kryształowych bryłek. Bez względu na porę roku, są doskonałą ozdobą podjazdu i idealnie komponują się z zielenią ogrodu. Z daleka wyglądają jak ogrodowe ozdoby.

Dobierając oświetlenie pamiętajmy jednak nie tylko o tym co ładne, ale także dbajmy o wykonanie. Lampy ogrodowe doświadczają zmiennych warunków temperatur i aby dobrze spełniały swoją funkcję, trzeba o nie właściwie zadbać.