You are here

Home

Oświetlenie zewnętrzne

Piękno naszego budynku mieszkalnego, ogrodu czy także tarasu znakomicie uwypukli oświetlenie zewnętrzne. Za jego pomocą dodatkowo możemy pewnie poruszać się po zmroku. Na podjazdach czy też przy drzwiach wejściowych bardzo dobrze będą pasować lampy z czujnikiem. Dają one mocne oświetlenie na nie za bardzo długi okres.


Author: Lars
W ogrodach coraz częściej pojawiają się lampy typu słupki ogrodowe, które wywołują cudowne wrażenie. Dzięki nim miło jest spędzać czas w ogrodzie nawet po zmroku. Przy ich wyborze należy pamiętać o tym, aby były one wytrzymałe na urazy mechaniczne, wilgoć, niewysokie oraz wysokie temperatury a również na powiewy wiatru. W momencie, gdy są one odpowiednio dobrane to są w stanie wyciągnąć krasę całego ogrodu.

Projekt domu Lara rekomendowany przez pracownię projektową MTM STYL
Na zewnątrz warto używać żarówki ledowe, gdyż są one bardzo wydajnym źródłem światła. Dodatkowo gwarantują one długodystansowe i pewne użytkowanie. Posiadają one różnorodną moc, dzięki czemu można je dostosować do osobistych wymogów. Następnym ich plusem jest trwałość na uderzenia, mała emisja ciepła oraz odporność. W odróżnieniu od pozostałych źródeł światła nie potrzebują zastosowania metali niebezpiecznych dla przyrody, w związku, z czym są ekologiczne.

Oświetlenie ciągu komunikacyjnego
Ich wadą jest spora cena, wrażliwość na temperaturę - wraz ze wzrostem temperatury diody świecą coraz gorzej a także względnie wąski kąt świecenia. Jeżeli mamy zamiar oświetlić elewację naszego domu warto pamiętać, że urządzenia elektryczne nie mogą być montowane bezpośrednio przy instalacji odgromowej. Trzeba też zdecydować się na takie źródła światła, w których możemy regulować natężenie oświetlenia w zależności od zmian oświetlenia naturalnego.

Istotne jest także to, aby światło rozświetlało dom, a nie świeciło w niebiosa. Bardzo często oświetlana jest też architektura. Przy użyciu tego typu oświetlenia budynek przybiera odpowiedniego klimatu. Podświetlenie części architektury w celu podkreślenia ich plusów daje cudowny rezultat. Takie oświetlenie architektoniczne może być stałe lub dynamiczne, jednobarwne lub wielokolorowe. Czasami mogą być również wyświetlane efekty specjalne.