You are here

Home

Nalepki na ścianę - niedroga dekoracja pomieszczeń w piętnaście minut!

Nalepki na ścianę to znakomity sposób na prędką metamorfozę ściany. Przyklejanie naklejek jest naprawdę proste i zajmie - w zależności od wielkości i kształtu nalepki od 5 do 30 minut. W trakcie naklejania nic nie może się rozlać, poplamić jak też przemieścić. Dlatego właśnie nalepki ścienne robią w ostatnim czasie zawrotną karierę.

Naklejki na ściany stanowią bardzo efektowny a także łatwy w wykonaniu pomysł na ozdobę wnętrz. Naklejki to ostatni krzyk mody wnętrzarskiej (obok fototapet oraz malowania szablonami).

Z czego wytwarzane są nalepki na ściany? Naklejki wytwarzane są z folii PCV. Bywają niekiedy określane mianem naklejek winylowych. To rozszerzenie skrótu PVC, który oznacza polichlorek winylu. Naklejka zostaje fabrycznie pokrywana powłoką kleju, przeważnie poliakrylanowego. Jednym z istotnych jego parametrów jest tzw. usuwalność (po zdjęciu zdobień na ścianie nie zostaną trudne do wyeliminowania resztki). Folie, z jakich powstają nalepki, nie powinny być nazbyt grube. Zazwyczaj ozdobne motywy krojone są z delikatnej folii o grubości 80 mikronów. Wytwórcy deklarują, iż na zewnątrz wspomniana folia posłuży trzy-pięć lat (zależy to rzecz jasna od podłoża, do jakiego jest przyklejona i od warunków pogodowych), zaś jej żywotność we wnętrzach będzie o wiele dłuższa, praktycznie niemożliwa do określenia.Folie używane do wyprodukowania nalepek posiadają rozliczne kolory oraz dwa wykończenia powierzchni: połyskujące i matowe. Stąd rozmaitości wzorków towarzyszy także duży wybór kolorów. Nalepki na ściany bądź naklejki na szafy wnękowe - http://art.widi.pl/63-fototapety-na-szafe-wnekowa ogromnie łatwo jest umieścić na podłożu. Ściana może być pokryta jakimkolwiek rodzajem tynku bądź farby. Podłoże powinno być jednak oczyszczone oraz równe. Ozdób nie powinno się przyklejać do łuszczącej się farby lub pękającego tynku, wspomniana nawierzchnia potrzebuje oczyszczenia ze swobodnie związanych fragmentów oraz wyrównania. To podobne zabiegi przygotowawcze, jakie czynimy, zanim przystąpimy do malowania albo tapetowania ścian. Musimy mieć na uwadze, że choć naklejki są nieprzezroczyste, są zrobione z cieniutkiej folii, zatem nie ukryją nawet niewielkich wgłębień powstałych na skutek złuszczenia się farby.