You are here

Home

Czy warto przejść na swoje lampy na oświetlenie diodowe?

Tradycyjne żarówki zaczynają powoli odchodzić do lamusa. Sklepowe regały zawalane są świetlówkami energooszczędnymi, halogenami, a ostatnio również oświetleniem typu LED. Te współczesne źródła światła cechują się niezwykle niskim poborem prądu.
Max-led.pl
Author: Max-led.pl
Source: Max-led.pl
Jest ona nowoczesnym źródłem światła, z jakim napotykamy się nie od dziś. Już wiele lat temu kontrolki w aparatach elektronicznych wykonywane były z zużyciem diod LED. Jednakże światełka w odcieniu czerwonym, żółtym, zielonym lub nawet niebieskim nie nadawały się do zwyczajnego oświetlenia mieszkania czy urzędu.

Rozkwit technologiczny przyzwolił na produkcję niedrogich żarówek LED MR 16, zapalających się w odcieniu białym. W sklepach już dzisiaj wypatrzymy różne oświetlenie LED-owe. Od elastycznych wodoodpornych węży oświetleniowych, poprzez żarówki podmieniające tradycyjne wzory z drobnym i dużym gwintem, oraz doświetlanie halogenowe, aż po wysokowydajne lampy stosowane w iluminacji ulic.

Wielka popularność tego nowoczesnego oświetlenia bierze się z faktu, że umożliwia ono ocalić aż 90 procent energii w porównaniu z standardowym światłem żarowym. Najświeższy krzyk mody w oświetleniu, to źródła światła typu LED. Skonstruowane z drobnych diod nie świecą tak wyraźnie, jak latarnia morska, z powodzeniem starczą jednakże do przeznaczeń domowych.

Taśmy kolorowe ledowe
Author: unbekannt270
Source: http://www.flickr.com
Newsem w sklepach są źródła światła typu LED. Bardzo skupione światło wydzielane przez żarówki LED nr 16, nadaje się teoretycznie lepiej do oświetlenia punktowego, podobnie jak słynne halogeny. Konstruktorzy radzą sobie jednakże z tym zastrzeżeniem, instalując wiele diod w każdej żarówce pod przeróżnym kątem. Żarówki ledowe MR16 znakomicie zastąpią stare żarówki halogenowe, bez przymusu wymiany samej oprawy. Mogą one pracować pod naprężeniem 12V jak i 230V. Dzięki swojej mocy np. 3,5W, mamy możliwość zacząć robić oszczędności już od pierwszych chwil po wymianie sędziwego halogenu o mocy np. 25W.

Oświetlenie diodowe ma w tej chwili niezwykle wszechstronne funkcje. Począwszy od fachowych struktur oświetlenia obiektów, poprzez iluminacje i dekorację środków, okazów, aż do latarek i tablic reklamowych.