You are here

Home

Wykorzystanie diodowych żarówek w naszym domu

Dziś nadzwyczaj atrakcyjne jest oszczędne oświetlanie. wynalazek Edisona ewoluuje. Przed klientem wyrasta spory ambaras z obfitością rodzajów źródeł światła które może użyć.


Żarówka diodowa LED G9
Author: MAX-LED
Source: http://www.max-led.pl
Oszczędne żarówki podstawowe, diodoweczy iluminacje. Wszystko zależy od tego, jakie zastosowanie ma posiadać źródło światła. Oczywiście istotne jest także jakiego sposobu instalowania pragniemy. Jeżeli życzymy sobie głównego oświetlania które przez dłuższy okres będzie świecić perfekcyjnym wybiegiem będą żarówki diodowe. Są one w najwyższym stopniu ekologiczne.

W tym temacie narosło sporo mylnych przekonań. Napiszę w niniejszym artykule żarówkami LED G9. Oznaczenie G9 odnosi się do rodzaju mocowania jaki jest nam oferowany. Możemy bowiem wyliczyć parę rozmiarów gwintów. Najmniejszy wymiar to oprawa żarówek LED G9. Z tej przyczyny taki typ żarówek Ledowych wspaniale pasuje do dekoracyjnego oświetlania. Na przykład sprawdzą się oświetlając witryny wystawowe, uwypuklając atuty prezentowanych artykułów. Identycznie idealnie zdadzą egzamin żarówki LED G9 jako element ozdobny w umeblowaniu sypialnianym.

Żarówki LED G9 nadają się także w charakterze zamienników dla halogenów jak też z racji swojej wielkości jako żarówki do małych lampek szkolnych. Wygoda użytkowania diodowego światła jest uwarunkowana od temperatury barwy emitowanego przez diody promieniowania . Wielkość ta buduje komfort. Im oświetlenie diodowe jest zbliżone do naturalnego tym korzystniej dla oczu.

Dalszym istotnym czynnikiem decydującym o jakości blasku jest tak zwany wskaźnik CRI. Ten współczynnik wskazuje jak dobrze przy danym oświetleniu będą odwzorowywane kolory postaci. Im większa wartość współczynnika CRI tym dokładniej nasze oko widzi odcienie. Żaróweczka znakomicie sprawdza się w pomieszczeniach o znacznej wilgotności powietrza a więc w toalecie lub też w pomieszczeniu kuchennym.

Podsumowując, żarówki LED G9 bardzo dobrze zastępują wcześniejsze sposoby oświetlania. Warunkiem koniecznym jest jednakże należyte zharmonizowanie własności żarówek do własnych potrzeb. Dlatego więc winien to być zakup roztropny, (zwłaszcza iż ich cena nie jest mała). Tylko wtenczas światło LED wokół nas będzie nas satysfakcjonować i pozwoli nam komfortowo cieszyć się z pożytków nowoczesnej techniki.