You are here

Home

Jak dobrać odpowiednie buty męskie na rozmaite okazję?

Wiele osób myśli, że w porównaniu do odzieży damskiej zasób tej dla panów jest bardzo ograniczony, dzięki czemu podejmowanie decyzji jest znacznie łatwiejsze i że tak samo jest w kwestii obuwia. O ile co do zasobu różnych rodzajów i modeli obuwia męskiego w porównaniu do damskiego można tu przyznać rację, o tyle dobieranie butów do danej okazji także w przypadku mężczyzn jest w stanie nastręczyć niemałych problemów.
Widać to zwłaszcza po skutkach niewłaściwego dopasowania obuwia, które stosunkowo często można obserwować na ulicach miast w Polsce, ale również poza granicami. Często dotyczy to również sprawy niewłaściwego doboru spodni wizytowych, których za długie nogawki mają na butach nieeleganckie fałdy. Z kolei za krótkie spodnie pokazują męską skarpetkę, co jest w zasadzie przeciwieństwem elegancji. Podobnie sprawa wygląda z butami, jednak kłopot nie leży w dopasowywaniu rozmiaru, bowiem dla większości ludzi kwestia dobierania butów do numeru nie stanowi większego problemu. Problemy powstają przy dobieraniu modelu.

Inne na wesele kolegi, a inne na rozmowę o pracę W Polsce niestety u sporej liczby osób nadal pokutuje twierdzenie, że garnitur męski to jeden zestaw nadający się na wszystkie okazje. Nierzadko dotyczy to również butów.
Buty biznesowe
Source: flickr.com
Tymczasem sprawa ta nie jest aż tak łatwa i potrzebuje głębszego przemyślenia. Analogicznie bowiem jak istnieje wiele możliwych kompletów odzieży dla panów na różne okazje, tak do tych zestawów dopasowuje się różnorodne obuwie. Reguły etykiety w takich przypadkach przewidują, że im bardziej elegancka uroczystość, tym garnitur powinien być ciemniejszy, a dotyczy to też obuwia. Buty do garnituru występują w sporym wyborze, należy tylko dokładniej poszukać.Właściwy model obuwia do garnituru Profesjonalne poradniki w zakresie tego, jak należy dopasowywać obuwie do garnituru mówią o tym, że obecnie cały czas często można spotkać panów w obuwiu zupełnie niemodnym i niegustownym, co w znacznym stopniu odbiera im elegancję. Na szczęście ta tendencja z wolna się odwraca. Zobacz więcej na http://clarks24.pl/
Obuwie do garnituru musi posiadać właściwy kształt, najlepiej jak najbardziej zbliżony do klasyki i możliwie nie ekstrawagancki. Rzecz jasna powinno się także mieć na uwadze takie kwestie jak dokładne wyczyszczenie butów przed daną uroczystością.