You are here

Home

Piżamy, koszulki nocne, szlafroki

Każdy czuje się dobrze, gdy ma pod ręką coś miłego, miękkiego, pachnącego. W reklamach, jak i w naszym domu, pojawia się coraz więcej takich rzeczy. Mogą to być płyny zmiękczające do płukania, dzięki czemu ubieramy się w mięciutkie, pachnące ubrania, zapadamy w miękkiej pościeli czy wycieramy milutkim ręcznikiem. Dobry jest miękki chleb czy bułka, bo to oznacza, że dobrze wyrosły i są świeże. Lubimy głaskać kota, bo ma miękką, miłą w dotyku sierść. Na nasze zmysły miękkość działa uspokajająco. Skłonność do alergii i nadwrażliwości skóry zmusza nas do kupowania ubrań z dobrych, miękkich materiałów. Są nimi z pewnością satyna, bawełna, welur, micro - modal. Właśnie z nich robi się także piżamy.


Jakość i rodzaj materiału z jakiego jest wykonana bielizna nocna to najistotniejsze czynniki, które powinny decydować o kupnie danej rzeczy.
kobieta w piżamie
Author: 紫雪灵儿
Source: http://www.flickr.com
Ważna jest też wygoda, a więc możliwość dopasowania stroju do sylwetki i naszych upodobań. Wzorów piżam jest tak wiele, że bez problemu nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś co mu się spodoba. Warto także zwrócić uwagę na to, czy gdy schudniemy lub przybędzie nam trochę ciała, to nie będziemy musieli naszej piżamy od razu wyrzucić do śmieci. Pomocne są tu regulowane ramiączka koszulek i dobre gumki lub wiązania spodni. Piżamy mogą być przeznaczone tylko do snu, ale też są takie, które doskonale spełniają funkcję tzw. strojów domowych - wzory bardziej ozdobne, z ciekawymi rozcięciami, dekoltami, wykończeniami. Młodzieżowe zestawy to zwykle top i spodnie różnej długości. Proste wzory, delikatne zdobienia, łatwość ubierania będą odpowiednie dla każdego kto lubi wygodę. Do eleganckich piżam, jak też do tych skromniejszych, młodzieżowych warto dobrać odpowiedni szlafrok ||http://www.jagna.pl/bielizna-nocna-szlafroki-c-67_68.html||. Nie tylko otuli nas i ochroni przed wieczornym chłodem, ale również doda elegancji i seksapilu.

Dzisiaj problem w czym spać, a nawet gdzie i na czym - jest ważny i doczekał się licznych naukowych opracowań. Żyły wodne, promieniowanie, twarde materace, antyalergiczna pościel itd., itd. ... Wpływ na nasz sen ma otoczenie, i sprzęty, rodzaj łóżka i posiłek przed snem, jaką kąpiel bierzemy - wyliczać można by długo. A czy jest istotne w czym śpimy? Oczywiście, że tak! Bielizna nocna powinna być odpowiednio dobrana do naszego ciała, wygody, temperatury i własnych upodobań. Te ostatnie są bardzo istotne, szczególnie wtedy, gdy łóżko dzielimy z ukochaną osobą.
kobiety w piżamach
Author: 紫雪灵儿
Source: http://www.flickr.com
Najważniejszy jest materiał, z jakiego jest wykonana piżama czy nocna koszulka ||link do sklepu||. Miękki, delikatny, nie podrażniający ciała. Nic nie może nam przeszkadzać, uwierać, krępować ruchów. Nie może być nam za gorąco, ani zbyt zimno. Dużą popularnością cieszą się takie tkaniny jak satyna czy wciąż niezastąpiona bawełna.

Pojawił się na rynku micro - modal, jeszcze bardziej miękki niż bawełna. O wzorach trudno dyskutować, jest ich tak dużo, że każdy sam powinien dobrać dla siebie jaki mu pasuje. A propozycji jest bez liku. Choćby ciekawe zdobienia, jak koraliki, różne długości rękawów i rodzaje zapięć czy wykończeń, decydują o ostatecznym wyglądzie i funkcjonalności całego stroju. Przed położeniem się spać lub po wstaniu z łóżka, miło jest otulić się szlafrokiem. I tu można przebierać w propozycjach. Długie i krótkie, z długim i krótkim rękawem, zapinane i wiązane, ciepłe, z kapturem, lekkie, przeźroczyste, bez rękawów. Dobrze dobrana koszulka do takiego szlafroczka może zachwycić nie tylko panie. Ponoć w pięknej piżamie także sny są piękne, a w wygodnej - spokojne. Trzeba to koniecznie sprawdzić na własnej skórze i we własnym łóżku!


Author: B.S.
Source: Jagna