You are here

Home

Ubierz się na wojskowo

Styl wojskowy jest stylem nieskomplikowanym, banalnym do wyeksponowania. Co roku powraca on do świata mody aczkolwiek w coraz to nowatorskich odsłonach. Cechuje się on ziemistymi barwami takimi jak na przykład zieleń w całej gamie, beże, brązy, szarość czy czerń, a również odważnymi akcesoriami z ćwiekami.

Odzienia wojskowe takie jak spódnice czy też spodnie wojskowe charakteryzują się prostotą i surowością jak dostępne w sklepie: cqb.pl/spodnie-wojskowe-c-21_137.html. Także motywy militarne znajdują się na torbach, kurtkach i innych dodatkach takich jak wojskowe guziki, skórzane paseczki, szelki zakładane do spodni czy spódnic. Cieszą się one coraz lepszą popularnością i są kojarzone z bojowością, indywidualnością czy też charyzmą.

Morowe Panny
Author: Dariusz Malejonek,
Source: Dariusz Malejonek,
Gdy chodzi o polskie spodnie wojskowe to są one w głównej mierze jak nie przede wszystkim wykorzystywane w wojsku polskim. Wykonywane są one z niezmiernie grubego i wytrzymałego na podarcia i przecierania materiału. Zazwyczaj zawierają one pięć kieszeni, dwie boczne, dwie na udach zapinane na guzik oraz na prawym udzie jest podłużna kieszonka na nóż. Spodnie te raczej służą tylko żołnierzom, ale na naszym rynku jest dużo rodzaju spodni typu wojskowego, które zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą ubierać. Jednym z nich są spodnie cargo.

Na ogół są to tak zwane spodnie bojówki. W całości są wykonane z bawełny, są lekkie i swobodne, dlatego też nie utrudniają ruchów. Mają wiele kieszeni i są uszyte na wzór spodni amerykańskich sił lądowych. Mogą je nosić również chłopcy jak i panie. Dzięki trwałemu a zarazem mięciutkiemu materiałowi sprawdzają się w przeróżnych warunkach zarazem tych ciężkich jak i zwykłych.

Kolejne popularne spodnie wojskowe to spodnie bdu. Wykonane są również całe z bawełny i są wyjątkowo porządnie zrobione. Ich zwykły rodzaj posiada sześć kieszeni, które są bardzo pojemne. Rozporek zapinany jest na guziczki, a przy pomocy taśm można je dopasowywać w obwodzie, podobnie z resztą jak w spodniach cargo. Mają umocnienia na wysokości kolan i na pośladkach w formie pomocniczych warstw dzianiny.