You are here

Home

Jak atrakcyjnie udekorować ściany w domu?

Współcześnie mamy wiele różnych sposobności w kwestii unikalnego ozdabiania ścian w naszych mieszkaniach. Niemało ludzi decyduje się w większości przypadków na użycie ciekawych farb. W sklepach mamy do dyspozycji nieograniczoną gamę barw, możemy również wykorzystać nowoczesne farby strukturalne. Oprócz tego możemy znaleźć także różnorodne okładziny ścienne i tapety o atrakcyjnych wzorach i motywach. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę również na fototapety, które niezawodnie wyglądają w każdym typie pomieszczeń, zarówno tych nowoczesnych, jak również urządzonych w stylu retro.
pokój dzienny
Author: Roman Boed
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej wybierane są fototapety do salonu (jak tu: fototapety idealne do salonu), jednak możemy je zastosować praktycznie w każdej aranżacji. W kuchni doskonale sprawdzą się fototapety ze zdjęciem smakowitych owoców, w salonie – ciekawy krajobraz, zaś w nowoczesnej sypialni fototapeta prezentująca oświetlenie dużych miast nocą. Właściwie dostosowana może tworzyć niezawodny klimat w naszych mieszkaniach. Z pomocą fototapety można sprawić, iż nasze pomieszczenia będą nie tylko idealnie udekorowane, lecz również przytulne, ciepłe, kameralne. Fototapetą można ozdobić całą ścianę, możemy również oprawić ją w odpowiednią ramę i zawiesić tylko na części powierzchni ściennej. W tej sytuacji wszystko zależy od naszych koncepcji czy charakteru danego wnętrza.gustowne wnętrze
Author: Sam Howzit
Source: http://www.flickr.com
Fototapety są przede wszystkim fotografiami w bardzo dużej rozdzielczości. Stosowana współcześnie technologia pozwala na przygotowanie fototapety o znakomitej jakości obrazu. Tego rodzaju produkty są zatem niezwykle trwałe, a równocześnie nadają się do bezproblemowej aplikacji na ścianie. Stosując fototapetę można być pewnym, że będzie ona świetną dekoracją. Innowacyjne tapety można zamówić w różnorakich kolorach, motywach, dobrać można także właściwy rodzaj materiału, z którego jest wykonana.

Do sypialni, salonu albo biura idealna będzie fototapeta lateksowa, która jest znacznie grubsza od zwykłej tapety. Dzięki temu nie powinna ona nasiąkać klejem podczas nakładania, nie będzie się także rozciągać lub rwać. Możemy ją delikatnie przemywać wodą nasączoną np. płynem do mycia naczyń, gdy dojdzie do zabrudzeń. Jeśli zatem zamierzamy w interesujący sposób zaaranżować nasze wnętrze, powinniśmy wziąć pod uwagę to rozwiązanie.