You are here

Home

Jakie okoliczności zmuszają nas do zakupu łóżek dwupiętrowych i z jakiego powodu wybrane egzemplarze mogą trochę zadziwić naszych gości

W naszych szerokościach geograficznych sypialnia pełni niemarginalną funkcję, mimo wszystko zwykło uważać, że ten pokój ma nade wszystko intymny charakter i zaproszeni potrzebują odrębnego przyzwolenia gospodarzy, aby móc w ogóle zobaczyć to miejsce.


Nieco inaczej sprawa się ma w przypadku pokojów młodzieżowych, które spełniają wiele funkcji. To tutaj uczniowie podstawówki odrabiają lekcje, odpoczywają, prowadzą ożywione dysputy z znajomymi, oddają się swoim pasjom. Niekiedy jednakże życie wymaga od nich tego, żeby dzielili ze starszym rodzeństwem nie tylko pokój, ale i łóżko.
Oczywiście w żadnym razie nie cofamy się tutaj o 200 lat, kiedy, szczególnie na biednych wioskach, układano się na spoczynek w mało wyszukanych warunkach. Obecnie wspólne łóżko to piętrowe łóżko, gdzie brat śpi na górze, a siostrzyczka na dole bądź vice versa. Od czasu do czasu taka sytuacja, wymuszona przez trudne warunki mieszkaniowe, staje się powodem codziennych swarów, na co, niestety, rodzice właściwie nie mają żadnego wpływu. Są w stanie jedynie wybrać, a następnie kupić taki model, który w największym stopniu spełni oczekiwania pociech.
Sypialnia
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com

Reprezentanci starszego pokolenia boją się, że wnuczki, które śpią na górnej kondygnacji są narażone na niebezpieczeństwo upadku z wysokości. Piętrowe łóżko (więcej na pozostaje jednak tak zaprojektowane, aby na piętrze spało się równie dobrze jak na parterze. Dodatkowa belka została przytwierdzona po to, żeby zapewnić berbeciom i ich rodzicielom niczym niezakłócony sen. A poza tym takie produkty muszą być stabilne i wykonane z dobrych jakościowo materiałów, np. drewna z sosny. Niektórzy producenci starają się również o dodatkowe atesty, np. Państwowego Zakładu Higieny.


Łóżka dwupiętrowe nie są odkryciem ostatnich lat, lecz dopiero teraz zyskały nowy design i nowe funkcjonalności. Z tego typu mebla może korzystać także jedynak, a to wcale nie oznacza przykładowo takiej sytuacji, gdy na wiosnę śpi on na piętrze, a w listopadzie na parterze. Nazwą łóżka dwupiętrowe określa się też takie rodzaje mebli, gdzie na dole mieści się sekretarzyk, a na górze materac. To ciekawe rozwiązanie, które na pewno zadziwi naszych kumpli, a i malec będzie uszczęśliwiony faktem posiadania takiego mebelka, szczególnie kiedy będzie miał postać niebieskiego zamku.