You are here

Home

Oświetlenie klasyczne czy ledowe?

Obecnie oświetlenie ledowe cieszy się coraz większą popularnością. Dzieje się gdyż nie licząc ceny, która i tak jest co rusz zachęcająca, żarówki led mają wiele atutów oraz prześcigają pod bardzo wieloma względami tradycyjne żarówki.


sklep asperatus.pl
W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że żarówki led są z pewnością najbardziej oszczędzającymi energię żarówkami ze wszystkich dostępnych w sklepach. Ich wydajność i żywotność wynoszą w doświadczeniach od paru do parudziesięciu razy korzystniejsze rezultaty od normalnych żarówek, świetlówek czy żarówek halogenowych.

Co więcej z uwagi na nieskomplikowaną budowę żarówki ledowe mają wysoką odporność na wstrząsy i uszkodzenia, a także bardzo niedługim okresem czasu osiągania całkowitej jasności. Początkowo oświetlenie ledowe nie świeciło zbyt intensywnym światłem, z tego powodu ograniczone były możności jego zastosowania.

Lampa ogrodowa czy łagodne oświetlenie klatki schodowej nie wymagało zastosowania tak wyraźnie świecących żarówek, jak plafon w kuchni czy lampy biurkowe. Obecnie światło nadawane przez żarówki led jest tak mocne, że bez kłopotów odnajdują one zastosowanie we wszystkich kategoriach oświetlenia.

led
Author: unbekannt270
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle bajecznie przedstawia się oświetlenie sufitowe led. Poszczególne drobne diody umiejscowione na czarnym tle wyglądają jak gwieździste niebo. Można z nich w ten sposób ustawić dowolne.

Ponadto żarówki ledowe mają możliwość emitowania światła w praktycznie wszelkich barwach. Z racji tego, iż światło żarówek led jest ukierunkowane doskonale jest zdatne do zastosowania we wszystkich miejscach, gdzie musimy podświetlić jakąś rzecz czy oświetlić choinkę lampkami. Kinkiety led będą więc wspaniałym rozstrzygnięciem do oświetlenia obrazu wiszącego na ścianie albo otrzymania pasującego efektu przy wzorzystej tapecie.Kierunkowość światła można wykorzystać również wyposażając w żarówki led lampki nocne, gdyż z jednej strony oświetlą nam dla przykładu czytaną gazetę, a z drugiej światło nie rozpierzchnie się po całym pokoju i nie będzie aż tak wadzić śpiącym razem z nami ludziom, niż w sytuacji lampki ze normalną żarówką.