You are here

Home

Dom oświetlony lampami ledowymi. Zróbmy niepowtarzalny nastrój.

W dobie ekologii i dbania o środowisko ogromny nacisk kładziony jest na optymalne wykorzystanie energii elektrycznej i ograniczenie zużycia poprzez zastosowanie bardziej efektywnych rozwiązań. Jednym z pierwszych rejonów naszego codziennego życia, w którym zmiany te są najbardziej zauważalne i najszybciej wprowadzane jest oświetlenie.


Od kilku lat zmniejsza się sprzedaż tradycyjnych żarówek zastępując je energooszczędnymi. Ostatnio najbardziej rozpowszechnione staje się oświetlenie led. Światło ledowe wcale nie ustępuje klasycznym żarówkom a w porównaniu z nim prezentuje niebywale wiele plusów.
 
Oświetlenie led gwarantuje pobór energii mniejszy o 90%, lepszą pracę oraz lepszy dobór rodzaju światła. Dodatkowo są całkowicie bezpieczne i nie rozgrzewają się i nie zużywają przy częstym włączaniu i wyłączaniu.
 
Author: OSRAM
Zima z racji zmniejszonej ilości światła, jakie do nas dolatuje potrzebuje zwiększonego oświetlenia przez większość dnia. Zastosowanie ledów jest tutaj bardzo dobrym pomysłem zwłaszcza ze względu na aspekt ekonomiczny. Zima to również czas, który ludziom kojarzy się ze świętami. Jeśli święta to także drzewka oraz świecidełka. Właśnie tutaj żarówki ledowe rozpoczęły agresywny podbój rynku. Idealne przez jakość światła oraz ilość kolorów. Również oświetlenie na ulicach w większości zostało w tym okresie zamienione na ledy.
 
Ekonomiczna eksploatacja sprawiła, że część ludzi skłonna jest w ten sposób ozdobić swoje domy, tarasy i ogrody bez trosk o wysokie rachunki za energię elektryczną. W okresie świątecznym powoduje to niesamowity klimat oraz poprawia nastrój. Diody led poprzez swoje nieduże wymiary pozwalają na dodatkowe zastosowanie. Bardzo często można zauważyć świecące listwy led, są elastyczne i dają nam możliwość ułożenia w dowolne wymyślone figury, co było bardzo skomplikowane albo niemożliwe przy użyciu tradycyjnych żarówek.

 
Postęp technologiczny i wzrastające ograniczenia ekologiczne powodują wynajdywanie i kreowanie nowoczesnych rozwiązań. Duża część, jak widać powyżej znajduje praktyczne zastosowanie u przeciętnego Polaka. I jako jeden z niewielu może pochwalić się licznymi zaletami atrakcyjnymi zarówno dla naszego portfela jak i nastroju.