You are here

Home

Wybieramy LEDy

Zmiany wnętrz u nikogo nie wywołuje dobrych emocji, trzeba przemyśleć każdy drobiazg, tak by mieszkało się jeszcze lepiej niż do tej pory. Największe spekulacje wywołuje zawsze oświetlenie, ponieważ to ono jest, głównym źródłem energii wieczorową lub zimową porą. Przy projektowaniu oświetlenia w pokoju warto przemyśleć kwestię oświetleniem ledowym. Lampa LED to wiązka energii, które opiera się na diodach elektroluminescyjnych. Są one umieszczone w szklanej bańce pozwalającej je zastosować w oprawie oświetleniowej przeznaczonej dla żarówek.


Oprawy ledowe z kolekcji STEPS i CRISTAL
w aranżacji nad blatem i przy podłodze
Author: BRITOP Lighting
Source: BRITOP Lighting
Oświetlenie ledowe działa korzystnie na wystrój wnętrza, tworząc niepowtarzalny klimat. Te małe żarówki, bowiem można układać na suficie w różnego rodzaju wzory i dozować intensywność światła. Dzięki temu można spełnić swoje marzenia o pomieszczeniu z oświetleniem typu Star Trek, mieć nad głową rozświetlone, nocne niebo czy też słońce. Jednak istnieje drobny szkopuł. Oświetlenie ledowe nie jest tanie ze względu na dłuższą żywotność i niższy pobór energii niż oświetlenie standardowe. Jednak, jak to mówią: jedna skuteczna inwestycja przetrwa długie lata. Szczególnie jeżeli zdecydujemy się na sprawdzony katalog.

reflektor diodowy
Author: Steinel
Source: Steinel
A czasami lepiej unikać żartów rodzaju jaka ilość Polaków potrzeba do zamontowania jednej żarówki? Trzeba również zdawać sobie sprawę z tego, że montując tego typu oświetlenie warto zaplanować także umieszczenie zasilacza. Powinien być w takim miejscu, by był do niego prosty dostęp i niewymagało w przypadku wymiany ledowej lampki, burzenia ściany. A trzeba wierzyć, że takie przypadki się zdarzały. Przy montażu warto też zawołać z pomoc elektryka, który pomoże zamontować oświetlenie.


Zawiłości dotyczące oświetlenia ledowego można rozwikłać na forum led. Na każdym z nich można przejrzeć o opiniach, sposobach montażu, cenach i aranżacjach, które zostały zrealizowane przez innych klientów. Forum oświetlenia LED to także źródło informacji na temat producentów, które zajmują się produkcją i dystrybucją tego typu oświetleń. Są również podane adresy sklepów, tych, które znajdują się w sieci. W każdym sklepie specjalistycznym można poradzić się o opinię fachowców, którzy również są dobrym źródłem informacji i doradzą jakiego typu lampy będzie najciekawsze dla każdego konsumenta. Taki rodzaj oświetlenia jest godny rekomendacji, ze względu na ochronę i dbanie o wzrok. Nie powoduje zespołu suchego oka i nie męczy wzroku. Co interesujące, tego typu rozwiązania da się stosować również w zakładach (idź do dobrej strony)