You are here

Home

Urządzasz mieszkanie? Dobrze jest skorzystać z pomocy projektanta

Każdy z nas, aranżując mieszkanie jest mniej więcej przekonany co do swego wyboru. Wbrew temu, czasami końcowy efekt nie spełnia wymaganych oczekiwań. Czego unikać, na jakie kwestie zwracać uwagę aranżując własne M? Warto kierować się w całym przedsięwzięciu pewnymi zasadami.
przykładowa aranżacja pokoju
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Meble, to zakup na wiele lat, z tej przyczyny dobrze jest wybrać modele, które odnajdą się się w zasadzie w każdym stylu i będą cieszyły nasze oczy długi czas.

Czy to oznacza tak często wybieraną przez Polaków klasykę? Oczywiście nie. Racja, może i nie jesteśmy narodem, który ma rozwiniętą kulturę urządzania wnętrz, mimo to z entuzjazmem zaczynamy to zmieniać. Uświadomiliśmy sobie, że czasem wystarczy designerski fotel, modny stolik kawowy, a wnętrze nabierze nowego wyrazu. Coraz częściej zasięgamy opinii architekta wnętrz...

Jeszcze nie tak dawno zawód architekta wnętrz w gruncie rzeczy nie istniał. Profesjonalne projektowanie wnętrz było dostępne tylko dla najbogatszych, którzy nabywali swoje domy w najdroższych dzielnicach miast. Ten zawód, tak naprawdę zaczął cieszyć się wielkim powodzeniem dopiero na przestrzeni ostatnich 10 lat i obecnie nie jest już zarezerwowany dla najbogatszych. Polacy niekomfortowo czują się w swej prywatnej przestrzeni i chcą to zmieniać. Nie straszne im nietypowe i odważne projekty wnętrz (porównaj - projekty wnętrz Kielce). Mają zamiar w swoich czterech kątach stworzyć wyjątkowy klimat.
Aranżacja wnętrza
Author: Wicker Paradise
Source: http://www.flickr.com
Istnieje spora grupa Polaków, decydujących się na samodzielną aranżację wnętrz. Czasem efekt jest bardzo ciekawy i niezwykły. Zdarza się jednak, iż w mieszkaniach osób, które nie wykazują się nadmierną kreatywnością czy gustem, przeważa klimat w stylu seriali o bogaczach. Pocieszający jest fakt, że nie jest to dominujący trend.

Dlatego urządzając samodzielnie mieszkanie, powinniśmy przemyśleć każdy krok - poszukać inspiracji w sieci, pooglądać ciekawe projekty wnętrz. Urządzanie wnętrz niech będzie dla nas prawdziwym wyzwaniem, który realizujemy z umysłem otwartym na nowe pomysły. W ten sposób powstaną aranżacje wnętrz wykonane ze szczególną dbałością, dokładnie odzwierciedlające nasze potrzeby oraz gusta.