You are here

Home

Ciężkie zagadnienie: męska biżuteria

Przede mną nieco trudny temat - biżuteria dla mężczyzn. Kwestia pełna raf i mielizn. Wielu chłopców po przeczytaniu tegoż połączenia frazeologicznego popaść by mogło jeżeli nie w popłoch (bo przecież prawdziwy facet niczego się nie boi) to co najmniej w zakłopotanie. Ci z nich którzy mają zamiłowanie do filozofowania być może zadumaliby się nad kondycją współczesnych mężczyzn a wręcz nad zamianą ról społecznych która to niezaprzeczalnie ma miejsce w naszym społeczeństwie.

facet
Author: ozan şenol
Source: http://www.flickr.com
Zacznijmy od najmniej kontrowersyjnego tematu dotyczącego biżuterii dla panów, mianowicie spinek do mankietów. Kojarzymy je zwykle z nobliwymi panami w garniturach, może nawet z pradziadkami. Niewielkie te gadżety zrobione zwykle są z metalu - bardzo często szlachetnego. Może to być złoto, srebro lub powlekane mogą one być cienką warstwą polerowanego niklu. Istnieje możliwość wygrawerowania na wyżej wymienionych spinkach wybranego motywu: począwszy od herbu miasta czy też szkoły po imię wybranki serca.

sygnet
Author: Steve
Source: http://www.flickr.com
Nieco bardziej odważni panowie (lub młodsi) mogą zaryzykować eksperyment z wisiorkami dla mężczyzn albo też kolczykami dla mężczyzn. Tutaj - całkiem podobnie jak w przypadku biżuterii dla pań - istnieje wiele wzorów męskiej biżuterii, z tą różnicą jednak iż wyżej wymienione akcesoria są dość ryzykownym akcentem. To dlatego że osobnikom płci męskiej w dziedzinie mody o wiele mniej wypada, z tegoż powodu łatwiej chcąc być oryginalnym otrzeć się o śmieszność. Zalecam więc w sprawie wisiorków dla mężczyzn daleko idącą ostrożność. Na ten temat również tu: atrakcyjna biżuteria specjalnie dla faceta.

Najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem może być tzw. nieśmiertelnik, zaś najbardziej ryzykowne mogą być kolczyki dla mężczyzn (tutaj więcej: eleganckie wisiorki dla mężczyzn). Dobór tego rodzaju biżuterii porównać można by było do spacerowania po polu minowym. Już sama idea - jeżeli nie jesteś żeglarzem marzącym o byciu piratem - jest prawe jak taniec na wulkanie. Niby ciepło a jednak jest coś nie w porządku. Czasami warto poradzić się wizażysty w tym jakże dyskusyjnym temacie.