You are here

Home

Duża grafika na kuchenną ścianę

Duża grafika na ścianę może się przydać w dowolnym pomieszczeniu, również w kuchni. To doskonały zamysł na dekorację. Przede wszystkim dlatego, iż fototapeta może zawierać niemal dowolny motyw. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć interesujący i bardzo oryginalny projekt. Fototapeta może zakrywać całą ścianę albo jedynie wypełniać miejsce, które trudno zająć inną metodą. Jakie grafiki warto nadrukować na fototapecie?
kuchnia - aranżacja
Author: Edsel Little
Source: http://www.flickr.com
Motywy mogą być bardzo odmienne. Wiele zależy od naszej wyobraźni. Rzecz jasna doskonale wkomponują się obrazy kulinarne. Doskonale do przestrzeni gastronomicznej pasują grafiki florystyczne, np. ogródek. Możemy też utworzyć obok lodówki krajobraz z pięknym sadem. Do tego możemy także wybrać obraz, który na pierwszy rzut oka nie komponuje się z kuchnią. Dobrym pomysłem jest np. to, by wybrać obraz ścieżki wiodącej przez las. Ten ostatni pomysł, pochodzący z lovingit może się przede wszystkim sprawdzić w niewielkiej kuchni. Dlaczego?

Ludzki wzrok da się zmanipulować na wiele sposób. Z tego powodu niektóre kolory są dobrym wyborem w niewielkich pokojach, jako że wizualnie rozszerzają wymiary. To samo dotyczy grafik przedstawiających rozległy obszar. Jeśli niewielką kuchnię, grafika przedstawiająca otwarty teren będzie dobrym wyborem. Chociaż kuchnia nie zmieni wielkości, z pewnością zlikwidujesz poczucie ciasnoty.

A co z doborem kolorów? Czy duża grafika nie zaowocuje niepotrzebnym chaosem w przestrzeni kulinarnej? Oczywiście podobne ryzyko jest prawdopodobne. Dlatego warto ograniczyć dekoracyjność innych elementów, gdy kupujemy dekoracyjną fototapetę. Poza tym fototapeta może być wykonana w ograniczonej palecie barw, np. w barwach sepii albo odcieniach szarości. Dzięki temu pozbędziemy się zbyt dużej liczby odmiennych barw.