You are here

Home

Wraca zainteresowanie na popularne dawno temu sztuczne kwiaty?

Sztuczne kwiaty. Hit czy kit? Jeszcze nie tak dawno niezwykle modne i spotykane w większości domów. Dziś z zakupem żywych kwiatów nie ma problemu nawet w środku zimy. Z jakiej przyczyny więc obserwujemy wielki comeback sztucznych roślin? Sztuczne kwiaty, jeszcze niedawno o agresywnych, nienaturalnych kolorach – dziś do złudzenia przypominające te prawdziwe, upiększając designerskie domy i znane firmy.
kwiat
Author: Bruce Ruston
Source: http://www.flickr.com
W hurtowniach florystycznych czekają na nas sztuczne kwiaty doniczkowe, cięte – gotowe do włożenia do wazonu, a także krzewy i drzewka. Na czym polega ich przewaga? Nie wymagają podlewania. Mogą stanowić przyjemny dodatek dla pomieszczeń, które nie są odpowiednie do hodowania żywych kwiatów, np. w łazienkach. Takie rośliny nie zrzucają kwiatów ani liści i nie chorują. Wyprodukowane z dobrej jakości materiałów produkty tego typu, potrafią cieszyć oko przez długi czas. Choćby z tej przyczyny, powinniśmy rozważyć ich zakup. Jedyną ich wadą jest to, że nie wydzielają zapachu. Jednak ich precyzja wykonania potrafi nam zrekompensować tę stratę.
Wszelakie odmiany roślin, odwzorowywane z natury przez producentów ozdób tego rodzaju, stoją na coraz wyższym poziomie jakości wykonania. Sprzedawane obecnie kwiaty sztuczne, oczywiście te wykonane w najnowszych technologii i z należytą starannością, powinny namówić do ich zakupu nawet najbardziej sceptycznie nastawionych klientów. Sztuczne rośliny najlepiej sprawdzają się w biurach, hotelach i sklepach, dlatego zawsze gdy nadchodzą jesienno-zimowe miesiące, da się zauważyć zapotrzebowanie na sztuczne kwiaty doniczkowe, których zielona barwa rozjaśnia nadchodzące bure i deszczowe miesiące.


sztuczne kwiaty
Author: Blondin Rikard
Source: http://www.flickr.com
Dodatkowo badania przeprowadzane przez firmy marketingowe mówią, iż wnętrze, które jest odbierane jako przyjazne, miłe dla oka, ozdobione dużą ilością roślin sprawia, że ludzie nie tylko chętniej je odwiedzają, ale także chętniej finalizują w nich transakcje i robią zakupy. Nie powinno więc nikogo dziwić, że popularność sztucznych roślin wciąż rośnie. Niesamowicie szczególną rzeczą jest to, aby kwiaty cały rok prezentowały się estetycznie i świeżo, tylko wtedy spełnią one swoją estetyczną funkcję. W celu by uzyskać zamierzony efekt powinniśmy o nie w odpowiedni sposób dbać i pielęgnować, pamiętajmy o tym.