You are here

Home

Sztuczne kwiaty jako doskonała ozdoba do pokoju

Są połączeniem wygody, rozwoju technologicznego i poczucia estetyki oraz oczywiście szczerych intencji. Sztuczne kwiaty dekorują nasze biura działki, w wielu przypadkach do złudzenia przypominając prawdziwe rośliny. Na brak możliwości wyboru sztucznej roślinności nie możemy narzekać. Nawet w kwiaciarniach przebieramy między produktami nylonowymi, lateksowymi czy papierowymi. Gros robionych sztucznie kwiatów stanowią jednak przykłady poliestrowe. Panie kwiaciarki uznają kwiaty z poliestrowego materiału za relatywnie trwałe, ładne i tanie. Te czynniki sprawiają, że mają stale wysoki popyt wśród klientów.
kwiaty
Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com
Sztuczne kwiaty są zaczątkiem do dalszej przygody ze sztuczną roślinnością. Na kwiatach się jednak nie kończy, kupujemy przecież fabryczne kępki, drzewka, połacie trawy itp. Fani roślin ozdobnych wystroją też swoje mieszkania zwisającym, sztucznym pnączem. Nawet i z dużej doniczki w rogu pomieszczenia mogą wystawać sztuczne rośliny.Sztuczne kwiaty to ogromne pole do popisu dla wytwórców kwiatów z papieru. Kupujący zaopatrują się w nieszablonowe i niestandardowe ich formy. Papier, jako materiał, nadaje się do formowania lepiej niż inne materiały. Odpowiednio barwiony i konserwowany wywołuje u klientów, a zwłaszcza klientek nie gorsze wrażenie piękna niż prawdziwy kwiat.


kwiaty
Author: Pink Sherbet Photography
Source: http://www.flickr.com
Brak zapachu (z wyjątkiem kwiatów sztucznie perfumowanych, których woń trwa jednak krótko) pozwala momentalnie wychwycić różnicę między prawdziwą a sztuczną rośliną. Panie preferujące w kwiatowych prezentach naturalność kwiatka ucieszą się podarunkiem stosunkowo krótko. Jedne kwiaty nie wytrzymują po ścięciu więcej niż dwie doby, niektóre - np. róże -więdną dopiero po okresie tygodnia.

„Problemu” obumierającego kwiatu nie mają sztuczne rośliny. Sztuczny kwiat, choć nie odda klimatu łąki i naturalnego zapachu, jednak stanowi długotrwałą pamiątkę. Nie służy jedynie jako dowód sympatii – łatwo ozdobimy nim pokój, czy pomieszczenie w biurze. Sztuczne kwiaty nie przetrwają uszkodzeń mechanicznych i intensywnych opadów. Zwłaszcza deszcz zniweluje wszystkie atrybuty sztucznego kwiatka, które posiadał wcześniej. Dla podtrzymywania sztucznego, ale mimo wszystko piękna kupujmy i trzymajmy sztuczne kwiaty.