You are here

Home

Eleganckie światło w ogrodzie

Lato to czas, gdy z chęcią spędzamy chwile po pracy w ogrodzie. Rozstawiamy grilla, zapraszamy przyjaciół i w ten sposób relaksujemy się. Nikt raczej nie lubi siedzieć przy stole w absolutnych ciemnościach, więc dobrze jest pomyśleć o interesującym oświetleniu ogrodu.
Trzeba zwrócić uwagę na to, by światła były dopasowane do stylu naszego domu i do otoczenia. Jeśli mieszkamy w starym budynku można założyć lampy ogrodowe retro. Jeśli nasz dom to nowo zbudowany budynek pójdźmy raczej w stronę lamp w takim stylu. Ogród jest przedłużeniem domu, dlatego też warto przywiązać do jego wyglądu przynajmniej taką samą uwagę. Zapamiętajmy by nie przesadzić. Za mocne oświetlenie sprawi, że nastrój późnych imprez nie będzie miły. Nikt nie lubi przecież czuć się jak na stadionie.

Oszczędzaj energię

Nikt nie ma ochoty wydawać wielkiego majątku na oświetlenie ogrodu. Energia elektryczna jest droga, ale jeśli chcemy zamontować w ogrodzie oświetlenie możemy zdecydować się na odmienne wyjście. Chodzi o lampy solarne do ogrodu. Nie potrzebują one przyłączenia do żadnego gniazdka, bo ich akumulatory ładowane są w dzień dzięki promieniom słonecznym.Zapamiętajmy jednakże podczas zakupów, by kupić lampy wysokiej jakości. Tylko one dadzą nam dobre światło. Zdarza się, że lampy solarne świecą słabym światłem, a przecież ważne jest, by jednak widzieć cokolwiek dalej niż w promieniu trzydziestu centymetrów.

Jak rozmieścić lampy

Oświetlenie w ogrodzie to doskonały pomysł. Nie tylko pozwala nam na miłe spędzanie czasu z przyjaciółmi ale też ładnie podkreśla wygląd domu i ogrodu. Możemy zdecydować się na przykład na doświetlenie drzew od dołu, albo na założenie lamp na gałęziach. Jeżeli tylko odpowiednio dopasujemy natężenie światła możemy osiągnąć powalający rezultat „świecących drzew”. Jeśli nie mamy drzew w ogrodzie dobrze jest zdecydować się na niewysokie lampy stojące albo na przykład na założenie oświetlenia na pergoli czy altanie - jeżeli naturalnie tego typu elementy mamy w ogrodzie. Warto zamontować w ogrodzie światła. Z pewnością będzie przyjemniej.