You are here

Home

Nowoczesne rozwiązania kuchenne

Wyposażenie wnętrz, szczególnie wnętrz kuchennych, to coś, na punkcie czego wiele kobiet ma obsesję. Zwłaszcza, jeżeli mamy do czynienia z kobietą lubiącą gotować. Tym bardziej, że ze wszystkich stron, w każdej galerii handlowej otacza nas masę sklepów pełnych różnego rodzaju wymyślnych akcesoriów do domów produkowanych przez firmy z całego świata.


Oferują one wszystko: poczynając od najzwyklejszej ceramiki, poprzez naczynia ze stali nierdzewnej, aż po te nowatorskie wyjścia, które są dziś bardzo chodliwe, ze względu na swoją daleko idącą praktyczność. Wytwórcami takich właśnie akcesoriów są dwie firmy, na temat których informacje znajdziemy w poniższym tekście.

AGD - garneczki.pl
Author: US Department of Education
Source: http://www.flickr.com
Pierwszą firmą, której nie powinno się pominąć aranżując kuchnię, jest Lekue. To hiszpańska firma, znana już w ponad 40 państwach w różnych częściach świata. Jej produkty wyróżniają się daleko idącą oryginalnością, użytecznością, jakością oraz niecodziennym stylem. Warty uwagi jest surowiec wykorzystywany do wyrobu przyborów - Lekue jest znanym na całym świecie liderem w zakresie produkcji produktów do celów kulinarnych z silikonu.

W swojej ofercie ma mnogość rozwiązań - od foremek do pieczenia ciasta, ciasteczek po nowoczesne przybory, takie jak na przykład woreczek do gotowani, pojemnik na chleb bądź też foremki na kostki lodu - każdy wybierze coś dla siebie. Cały towar wyróżnia się intensywnymi barwami, i interesującymi formami. Na pewno są to rzeczy, które dodadzą życia każdej kuchni i sprawią, iż zakochamy się w niej na nowo. Niestety są one całkiem kosztowne - ceny wahają się od kilkudziesięciu do ponad 100 zł.


Farby Tikkurila
Author: Tikkurila Polska
Source: Tikkurila Polska
Na szczególną uwagę zasługuje też firma Zak Design. Została ona założona w 1976 roku w Los Angeles w USA. Już od przeszło 30 lat zadziwia interesującymi i nowatorskimi projektami. W bieżącej ofercie znajdują się radosne, kolorowe i przydatne na co dzień wyroby z melaminy. Pytanie czym jest ta melamina - jest ona materiałem syntetycznym, który wyglądem i w dotyku przypomina ceramikę, jednak zachowuje przy tym lekkość i trwałość plastiku – idealne połączenie, wyjście?

Do produkcji wyrobów firmy Zak Designs wykorzystywane są jedynie surowce najwyższej jakości, z tego powodu wyróżniają się one perfekcyjnym wykonaniem. Wesoła kolorystyka i oryginalne, efektowne wzornictwo sprawiają, iż gotowanie oraz serwowanie posiłków staje się prawdziwą przyjemnością. W ofercie mają większość niezbędnych akcesoriów kuchennych: wszelkiego rodzaju pojemniki, dzbanki i kieliszki. Ceny są umiarkowane - od kilkunastu zł za szklankę, do kilkudziesięciu za coś większego (przykładowo miskę).

Produkty wspomnianych marek często można znaleźć w sklepach w galeriach handlowych , a także w Internecie. Starczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, przykładowo: „produkty zak design”, „produkty lekue”, albo po prostu „akcesoria dekoracyjne do domu” i już wyświetla nam się dużo linków do odpowiednich portali internetowych.