You are here

Home

Współczesne świetnie wyglądają i są komfortowe, ale dodatkowo są bardziej ekonomiczne

Dzisiejsze domy nie tylko świetnie się prezentują i są komfortowe, ale na dodatek są ekonomiczniejsze i bardziej ekologiczne niż kiedyś. Zwykle uważa się jednak, że nim zacznie się oszczędzać na domu i chronić środowisko wpierw należy wydać więcej pieniędzy. Montowanie chociażby kolektorów słonecznych czy pomp ciepła rzeczywiście wymaga większego nakładu środków, niemniej w w przyszłości na pewno się zwraca. Istnieją dodatkowo mniej kosztowne aczkolwiek również oszczędne metody na obniżenie kosztów, należy do nich między innymi oświetlenie led.


światło
Author: Skoff
Source: Skoff
Należy się spodziewać, że w przyszłości oświetlenie led wyprze całkowicie z rynku mniej ekonomiczne i trujące tradycyjne żarówki – i na szczęście. Największą jego zaletą jest przede wszystkim większa wytrzymałość i niezawodność w porównaniu z lampami żarowymi albo halogenowymi, dotychczas wykorzystywanymi w domach. Czas pracy lamp ledowych jest dłuższy i zużywają one do 80% mniej energii niż tradycyjne żarówki. Są więc bardzo oszczędne. Dodatkowo jest to oświetlenie ekologiczne, lampy led nie zawierają bowiem rtęci, a ich funkcjonowanie opiera się na diodach. Trwałość tego rodzaju oświetlenia idzie w parze z doskonałymi efektami świetlnymi. Oświetlenie led bowiem powoduje, iż barwy otaczających nas przedmiotów są bardziej żywe. Dodatkowo lampy led umożliwiają zastosowanie o wiele bardziej różnorodnych barw niż tradycyjne żarówki (więcej).


światło
Author: Skoff
Source: Skoff
Jak widać zalet w przypadku oświetlenia led jest wiele. Największą jest jednak energooszczędność. Jeśli tradycyjna żarówka kosztuje 2 zł, żarówka led będzie kosztowała 10 razy więcej, jednak jest to ewidentnie bardziej opłacalne rozwiązanie, ponieważ pierwsza popracuje 1000 godzin, natomiast druga – 100 000 godzin. Z tego właśnie powodu obecnie w domach i mieszkaniach odchodzi się od tradycyjnych żarówek na rzecz oświetlenia led. Można je wykorzystać w każdym pomieszczeniu, jako oświetlenie punktowe albo w postaci taśm ledowych. Idealnie wygląda zarówno w kuchni umożliwiając oświetlenie nawet najciemniejszego zakątka, jak i w łazience, jako że jest odporne na wilgoć. Dobrze prezentuje się również w pozostałych pomieszczeniach, bowiem może być montowane w dowolny sposób i dawać rozmaite efekty świetlne (więcej info na softled.pl).