You are here

Home

Żarówki LED lepsze od świetlówek energooszczędnych

Światło diodowe ma niezwykle uniwersalne funkcje. Światło oparte na technologii stopniowo opanowuje rynek. Nawet światowe mocarstwa przyznają, że za 10-15 lat diody LED będą z bieżących 5% wynosiły 95% obrotu w branży oświetleniowej.

Diody LED
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Tam, gdzie nie jest przydatna większa siła z powodzeniem można zastosować żarówki LED zarówno w środku jak i na zewnątrz. Żarówki LED są teraz w najwyższym stopniu oszczędzającym energię źródłem światła. Są dziesięciokrotnie lepiej energooszczędne od tradycyjnych żarówek, także dwa razy od żarówek energooszczędnych. Żarówki LED są nadzwyczaj odporne na okoliczności atmosferyczne i wstrząsy, dzięki czemu mogą być używane w wielu różnych miejscach.

Światło emitowane przez żarówki diodowe jest pewne dla oczu i zdrowia. Ponadto, diody nie drażnią wzroku i nie oddziałują niekorzystnie na nasze samopoczucie, gdyż nie przebiega w nich emisja UV i wibracja światła. Żarówki LED praktycznie się nie ogrzewają. Diody LED mają zerową bezwładność na skoki napięcia, które dosyć często zdarzają się w krajowej sieci energetycznej, mogą one wywoływać ich stałe uszkodzenie, toteż lampy powinno się zabezpieczyć wyjątkowymi niskonapięciowymi zasilaczami. Bez tych narzędzi praktycznie nie wolno wykorzystywać żarówek LED. Dzisiaj, substytuty LED robione są dla wszelkich słynnych gwintów i trzonków układów oświetleniowych np. żarówki LED E27 (sprawdź led e27).

żarówki led
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com
Na rynku osiągalne są również żarówki LED wyglądające jak normalne żarówki. Jedynym limitem w zastosowaniach jest ilość światła jaką zapewniają żarówki LED, które są współmierne z żarówkami halogenowymi. Oznacza to, że 3W dioda zapewnia tyle światła co 30W żarówka halogenowa. Koszt żarówek diodowych jest współmierna do cen żarówek energooszczędnych. Z żarówkami LED oszczędzasz na energii do 90%. Zastąpmy stare żarówki na innowacyjne. Żarówki LED E27 są na ogół wykorzystywane, z tej przyczyny możemy je błyskawicznie i prosto zastąpić na oszczędne, żarówki LED E27. W ofercie pojawiły się już żarówki z oryginalnymi diodami COB. W chwilę obecną jest to pokaźny wydatek jednak wszystko wskazuje na to, że będą żarówki diodowe coraz to tańsze (zobacz informacje na softled.pl).