You are here

Home

Lustra jako wyjątkowy element salonu

Wyposażenie własnego domu jest dość dużym wyzwaniem. Dziś wiele osób zwraca bowiem uwagę nie tylko na funkcjonalność wykorzystanych rozwiązań, ale również na ich atrakcyjność wizualną.

Jest dostępnych wiele ciekawych stylistyk, wobec tego z pewnością każda osoba będzie w stanie odszukać coś najlepszego dla siebie. Bardzo dużym zainteresowaniem odznaczają się głównie lustra, jako jeden z elementów wyposażenia, który ma służyć jako ozdoba. Które lustra kupować? Jak je ulokować, by mieć pewność, że osiągnie się zadowalający efekt?
Lustra powinny być dopasowane do stylu, w jakim urządziło się mieszkanie (pełna oferta na stronie). Na przykład, jeżeli lubi się styl nowoczesny, z bardzo prostymi formami, znakomicie sprawdzą się produkty skromne, w podobnej tonacji kolorystycznej. Niemniej, jeśli ma się w planach udekorowanie w stylu vintage pięknym uzupełnieniem będzie lustro o oryginalnej, bogatej ramie. Możliwości na dzisiejszym rynku jest tak dużo, że na pewno znajdzie się coś stosownego dla siebie.

Author: Saint-Gobain Glass
Jeszcze jakiś czas temu lustro umieszczało się głównie w łazience oraz w domowym korytarzu. Dzisiaj jest to także powszechne rozwiązanie dla salonów, zwłaszcza małych, jako że lustro idealnie powiększa przestrzeń. Można je zawiesić przykładowo nad kominkiem, jeśli takowy się posiada lub na którejś ze ścian. Doskonale zastępuje obrazy. W dodatku, lustro w korytarzu także jest elementem, który optycznie pogłębi pomieszczenie. Powinno być na tyle duże, aby można się było w nim w całości przejrzeć (przed wyjściem jest to zazwyczaj dosyć istotne). Rodzaj lustra łazienkowego zależy także od wielkości samej łazienki - przykładowo, jeżeli jest relatywnie niewielka, ale korzystać z niej mają dwie osoby, wtedy warto pomyśleć o lustrze na tyle szerokim, żeby zmieściły się dwie umywalki. Znakomitym rozwiązaniem jest też zamontowanie w jego sąsiedztwie źródła światła, szczególnie przydatnego w czasie wykonywana makijażu. Lustro warto zamontować także w sypialni. Rzecz jasna, jeśli ktoś na przykład planuje wyposażenie mieszkania zgodnie z zasadami feng shui, powinien wcześniej zapoznać się z zaleceniami odnoszącymi się do luster. Niemniej jednak, jest to świetny pomysł na zagospodarowanie przestrzeni, który niesie za sobą także funkcje praktyczne.