You are here

Home

Jak dobrze dobierać ubrania?

Jak noszą się panowie w Polsce da się zauważyć każdego dnia idąc na wykłady czy do pracy. Źle nie jest, dobrze też nie. Dlatego warto zainwestować w bazę, która dzięki modnym dodatkom zyska innego wyrazu.


Facet w garniturze
Author: Vladimir Yaitskiy
Source: http://www.flickr.com
Taką bazą jest granatowy garnitur. To odcień, elegancki, ponadczasowy. Co więcej jest odpowiedni na każdą okazję. Koszula, pozornie tak oczywisty element męskiej garderoby, również może nam sprawić nie lada problem przed udaniem się do sklepu.

Wystarczy spojrzeć na barwne i trudne w stylizacji wzory. O jakości koszuli mówi jakość włókien, szukajmy więc stuprocentowej bawełny. Aby koszula nadawała charakteru mężczyźnie należy ją dobrze dopasować do sylwetki. Szczupli mężczyźni mogą pozwolić sobie na koszule taliowane, natomiast panowie „z brzuszkiem” muszą uważać, by koszula nie była zbyt obszerna – za duży kołnierzyk niekorzystnie wpłynie na wygląd krawata. Ciekawą ofertę koszul posiadają w sprzedaży sklepy internetowe. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę: stylowe koszule, a na pewno odnajdziemy odpowiedni model. Jeżeli o dodatkach mowa, tutaj mamy większe pole do popisu.

Dobierając formalny strój, często zapominamy o doborze odpowiedniego paska do spodni. Najbardziej istotne jest to, by miał surową, pozbawioną krzykliwych ozdób klamerkę. Obowiązkowo musi mieć kolor identyczny, jak kolor butów, które planujemy założyć. Przy stroju weekendowym możemy pozwolić sobie na paski ze skóry, z dużymi klamrami. Kolor może celowo wyróżniać się na tle stroju.

W kwestii krawata, najbardziej bezpieczny w zestawieniu z koszulą będzie ten jednokolorowy. Biorąc pod uwagę okoliczności, uroczystość, możemy jednak poeksperymentować z wzorem czy modnym kolorem.
Często można się spotkać ze stwierdzeniem, iż Polacy nie przywiązują wagi do stroju, bo nie mają pieniędzy na ”odzież z metką”. Nieprawda. Ograniczenia finansowe nie są absolutnie barierą w reprezentowaniu dobrego stylu. Można dobrze wyglądać, korzystając z wyprzedaży, outletów, second handów czy aukcji internetowych. Wystarczą tylko: dobre chęci, trochę wolnego czasu i znajomość paru zasad ubioru.