You are here

Home

Wszystko o tatuażach i nie tylko

Dawniej w wielu kulturach tatuaż mogli sobie zrobić wyłącznie nieliczni. Głównie byli to plemienni wojowie. Przyozdabianie ciała tatuażem miało znaczenie rytualne. Następnie tatuaże robili sobie normalni ludzie, lecz zazwyczaj był on kojarzony z przestępczym półświatkiem. Z biegiem lat niemniej jednak uległo to zmianie. Tatuaże zaczęli wykonywać aktorzy, muzycy a nawet dyplomaci.


Czym tak w ogóle jest tatuaż?

Tatuaże
Source: Nomar.com.pl
Mianowicie jest to graficzny znak, który zostaje utworzony na skórze przez wszczepienie barwnika pod skórę przy użyciu specjalnej igły. Od czasu do czasu takiemu zabiegowi mogą towarzyszyć powikłania odnoszące się skóry, w związku z tym warto taki tatuaż wykonać w porządnym studio tatuaży, gdzie tworzony jest on przez osoby mające stosowne umiejętności. Tatuaże możemy rozdzielić na te, które już na zawsze pozostaną na naszym ciele oraz na tatuaże zmywalne. Tatuaż zmywalny można zrobić wieloma sposobami. Najbardziej rozpowszechniona jest technika tworzenia go henną i może on pozostać nawet do kilku tygodni. Innym sposobem jest tak określana technika Airbrush. Opiera się ona na tym, że do skóry przykłada się wzór i na nim maluje się specyficzną farbą wzór. Tego rodzaju tatuaż pozostaje na skórze od dwóch dni do dwóch tygodni. Banalną metodą jest naklejka, którą należy tylko przystawić do ciała, zmoczyć wodą i zrobione. Dzięki tego typu tatuażom w chwili, jeśli znudzi nam się ich wzór nie ma żadnego problemu, by go usunąć.

Nomar
Source: Nomar.com.pl
Nowoczesnym sposobem dekoracji okien są naklejki na szyby. Mogą być one jednokolorowe jak i różnokolorowe. Dzięki nim można udekorować szybę a równocześnie osłonić środek mieszkania przed oczami pieszych. Dzięki nowym rozwiązaniom naklejki takie nie powodują przyciemnienia dostającego się do środka światła i są łatwe do zlikwidowania.

Naklejki na szybę nieraz stosowane są w autach. Z reguły są to naklejki typu „uwaga jedzie z nami dziecko”. Mają one na celu ostrzec innych kierowców o będącym w pojeździe dziecku i apelować o roztropność. Jednakże szczerze mówiąc nieznaczna ilość kierowców zwraca na tego typu naklejki uwagę. Zazwyczaj przyklejane są one do tylnej szyby bądź do blachy auta.