You are here

Home

Jakie lampy wybrać?

Frapującym konceptem jest zrezygnowanie ze sztampowych rozwiązań – lampy można montować dosłownie wszędzie. Tak jest w wypadku takich świeżych wynalazków, jak lampy podłogowe. Rozświetlanie pomieszczenia od dołu może ułatwić przemieszczanie się po czterech kątach. Lampy podłogowe mogą działac jako poboczne źródło blasku. Gdy są zamontowane, możesz w nocy uruchomić parę świateł dolnych, nie uruchamiając sufitowego oświetlenia. W ten sposób nie obudzisz wszystkich mieszkańców. Niewielkie lampy podłogowe możesz założyć również na klatce schodowej w lokum – skutecznie zniweluje to niebezpieczeństwo bolesnego wypadku.

Wisząca lampa w salonie
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com

Lampa do kuchni (więcej znajdziesz tutaj: www na temat) może być podobna, jak ta w innych miejscach. Jeśli zamierzasz postawić na oryginalność, wybierz jakiś zupełnie niepowtarzalny model. W galeriach artystycznych można natrafić na lampy, które formą przypominają rożne warzywa. O ile preferujesz bardziej standardowe opcje, zamów po prostu taki model, który kolorem koresponduje z resztą domostwa.

Światło w łazience powinno być silne. W takim przybytku, oprócz górnego oświetlenia, dobrze sprawdzą się także lampy podłogowe (sprawdź temat). Mogą one znacznie uprościć poruszanie się po łazience w nocnych godzinach. Jeżeli zebrałeś sporo pieniędzy do wyłożenia na aranżacje wnętrz, powinieneś pochylić się nad śmiałą koncepcją zaaranżowania salonu w staroświeckim stylu. Antyki będą fantastycznie prezentować się z szerokimi kandelabrami z odległych lat, oświetlającymi pomieszczenie.


W pokoju malucha mądrze jest umieścić światło, którego siłę można dostosowywać. Dzieci często boją się mroku. Jeżeli twój podopieczny myśli, że po wyłączeniu lampy w szafie czyha duch, dostosowywane oświetlenie będzie trafnym pomysłem. Po przyciemnieniu światła dziecko nie będzie się już obawiało nocnych mar i spokojnie zapadnie w sen. Takie moderowane światło może być również zakładane w innych miejscach – pewni ludzie nienawidzą mocnego blasku.