You are here

Home

Wygodne skarpety i odpowiednio dopasowane buty sprawią, że pokonamy każdą odległość pieszo

Skarpety to fragment naszej garderoby, którego zazwyczaj odpowiednio nie doceniamy. Praktycznie nie dostrzegamy niekiedy ich istnienia, do momentu, kiedy nam się zagubią albo - mówiąc nieco żartobliwie - nie skończą nam się uprane pary. Jednakże trzeba docenić funkcję, jaką spełniają w naszej garderobie skarpety.
Buty męskie
Author: Steve Hodgson
Source: http://www.flickr.com
Na przykład skarpety męskie (kliknij) stanowią nieodzowny element w szafie każdego mężczyzny. Oczywiście nosi się je codziennie, nie sposób wyobrazić sobie kogoś, kto by ich nie posiadał. Jako, że, jak wspomniano już wcześniej, są one noszone na co dzień, warto zadbać o to, żeby wykonane były z dobrych, naturalnych materiałów. Przykładem omawianych ekologicznych skarpet są skarpety z bambusa. W pierwszej kolejności są one przyjazne dla środowiska. Oprócz tego cechuje je niezwykła miękkość, a dodatkowo trwałość wykonania. Powszechnie nazywa się je wykonanymi z bambusa, faktycznie jednak wytwarzane są one konkretnie z włókna bambusowego.Włókno bambusowe przejawia naturalne cechy bakteriobójcze, przepuszcza powietrze oraz ogranicza powstawanie przykrych zapachów.

Do produkcji omawianych skarpet wykorzystuje się pędy bambusa. Na ogół pochodzą one z upraw ekologicznych. Zainteresowanie może wywoływać fakt, dlaczego jest to tak ważne. Dzieje się tak ponieważ mogą one stanowić alternatywę dla bawełny. Nie każdy o tym wie, ale bawełna to jeden z surowców, jaki poddaje się dowolnym ulepszeniom. Co prawda popularnie bawełniane skarpety uważa się za wyjątkowo prozdrowotne, jednak osoby, które dbają o środowisko powinny solidniej rozważyć zakup.
skarpetki
Author: Tony Alter
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością właściwy materiał, z którego zrobione zostały skarpetki jest bardzo istotny, jednakże liczyć się powinien także ich kształt. W tym przypadku dużo zależy od indywidualnych preferencji. Niektóre osoby wolą skarpety stopki (www), inne w podobnych okolicznościach wybiorą raczej te długie. Kształt skarpet (więcej na http://unipex.com.pl/) zwykle uzależnionych jest od ich przeznaczenia.


Przykładowo, jeżeli założymy delikatne skarpety do ciężkiego obuwia, typu glany czy trapery, zapewne po pierwsze obetrzemy stopy, co może być dość bolesne, a ponadto zniszczymy skarpety. Tak samo noszenie grubych skarpet do delikatnych butów będzie niekomfortowe, a także może fatalnie wyglądać. Ogólnie więc nawet kupując skarpety warto zachować rozsądek.