You are here

Home

Oświetlone mieszkanie

Gra światłem dopełnia kompozycję pomieszczenia i ostatecznie decyduje o jego stylizacji. Zmyślnie rozlokowane lampy zaowocują tym, że poczujemy się dobrze w swoim domu. Nie potrafią stłamsić pomieszczenia, ale je podkreślić. W jaki sposób wybrać oświetlenie?
Każde pomieszczenie wymaga różnego gatunku światła. Lampy podłogowe, kinkiety albo lampy sufitowe – to najczęstszy dylemat, towarzyszący aranżacji wnętrz. Na początek należy zadecydować o rodzaju oświetlenia.

Oszczędzanie energiiW ciągu ostatnich 10 lat sposoby oświetlania zupełnie się zmieniły, natomiast nie wszyscy już zrezygnowali z używania tradycyjnych żarówek. Dzisiejsze żarówki energooszczędne umożliwiają redukcję zużycia niemal do 80% energii. Poza tym coraz modniejsze okazuje się oświetlenie LED, które jeszcze niedawno nie było tak łatwo dostępne dla wszystkich. Klasyczne lampy funkcjonują więc aktualnie dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii. Komfortowa sypialnia

Pokój sypialny jest miejscem wytchnienia, więc oświetlenie powinno mu sprzyjać. Oświetlenie nie powinno okazać się za silne i należy zdecydować się na górne oświetlenie. Kryształowe lampy dopełnią łagodne wnętrza w stylu retro. Jeśli to bezapelacyjnie stylowe łóżko i gustowny żyrandol będą najbardziej charakterystycznymi elementami pokoju sypialnego, będziemy w stanie uniknąć tandety. Natomiast nocne lampki tuż przy łóżku okazują się praktycznym konceptem dla miłośników dobrej lektury tuż przed snem.

Galeriaoswietlenia.pl - oświetlenie nowoczesne
Source: Galeriaoswietlenia.pl
Jeśli w sypialni jest również stanowisko pracy, konieczne są lampy biurkowe. Punktowe doświetlenie niewielkiego stolika to najdogodniejszy sposób , aby ułatwić sobie pracę.

W kuchni i w salonie

Jeśli idzie o pomieszczenie kuchenne, można zastanowić się nad oświetleniem punktowym. Samotna żarówka na suficie nie wydaje się zbyt wygodna, bo nie jest w stanie oświetlić powierzchni ukrytych pod meblami. Najnowsze lampy halogenowe zainstalowane w suficie lub pod szafkami dodają klimatu, ale z drugiej strony ułatwiają przyrządzanie posiłków.

Salon należy oświetlić paroma przyjemnymi kinkietami. Nie może też nie być gustownej lampy zaraz przy kanapie. Przecież to pokój specjalnie zaprojektowany do przyjmowania znajomych, więc oświetlenie nie powinno okazać się za mocne. W przypadku gdy salon okazuje się jednocześnie jadalnią, warto zwrócić światło na stół.


Author: B.S.