You are here

Home

Jak prezencja sylwestrowego ubrania jest zależna od rodzaju balu i charakteru damy

Z rumieńcami na obliczu oglądamy filmy historyczne, gdzie białogłowy w przydługich, strojnych sukniach śmigają lekko po mozaice sal balowych w rytm kadryla przygrywanego przez królewską orkiestrę. I łezka się w oku kręci na myśl, że obecnie takich imprez już nie ma. Pewną namiastką tych dawnych spotkań towarzyskich są obecne bale sylwestrowe. Aby jednak poczuć się na nich jak prawdziwa dama z dawnych lat, szykowna kobieta musi najpierw zakupić olśniewającą kreację.
Udaje się do butiku, gdzie niewielki bilbord nad drzwiami głosi: suknie sylwestrowe. Najbardziej intrygujące są modele dla odważnych kobiet, które pragną swoim wyglądem zaskoczyć, a nawet zszokować niektórych gości balu. Suknie sylwestrowe w tym przypadku będą krótkie lub bardzo długie (przeczytaj więcej).
sukienka
Author: Every Nature
Source: Every Nature
Niezwykły wygląd zagwarantują im krzykliwe, połyskliwe barwy i liczne, brokatowe cekiny. Dekolt często będzie obszyty kożuszkiem lub tylko przezroczysta siateczka będzie osłaniać niewieści biust przed spojrzeniami ciekawskich gapiów. Zupełnie inaczej sprawa się przedstawia w przypadku sylwestrowego balu przebierańców.
Tutaj goście kierują się normą: wszystkie chwyty dozwolone. Obok postaci ze znanych filmów, czarowników z kreskówki oraz innych przebierańców pojawią się kobiety, które, niczym markizy, nosić będą suknie z epoki, mocno rozkloszowane i tak długie, że aż zamiatające pyłki kurzu z parkietu. Suknie sylwestrowe będą wyjątkowo ozdobne, a to za sprawą: mnogich falban, cienkich tiuli, kolorowych kokardek, sztucznych motyli i naturalnych kwiatów. Make-up zejdzie na drugi plan, bo policzki zasłoni maska, ale już upięcia będą
sukienka
Author: Every Nature
Source: Every Nature
prawdziwymi arcydziełami sztuki współczesnego fryzjerstwa.

Dla pań udających się na przyjęcie w rodzaju prywatki przeznaczone będą tradycyjne suknie sylwestrowe. Przykładowy wzór prezentuje się następująco: góra biała, ozdobiona ciemnymi motywami roślinnymi, grube ramiączka zakończone bufami i okrywające prawie całe ramiona; dół czarny, szeroki, wykonany z prześwitującego tiulu i sięgający trochę za kolana.

W przypadku wyjściowych ubrań dla dam najistotniejszy będzie odjazdowy wygląd. W końcu cały rok trzeba oczekiwać na tę jedną północ, aby móc poczuć się jak modelka lub światowej klasy artystka. Wygoda nie bywa priorytetem, ale sylwester to w końcu impreza taneczna. Podpieranie murów i ciągłe siedzenie za ławą z powodu uwierającego stopę eleganckiego pantofla bądź opadającego ramiączka, sprawią, że tak długo wyczekiwany wieczór trzeba będzie zaliczyć do tych zmarnowanych (więcej pomocnych wskazówek na shushu.pl).