You are here

Home

Wystrój salonu w angielskim stylu

Styl angielski to elegancja i szyk wymieszane z oryginalnością oraz dobrym smakiem. Typowy angielski styl we współczesnej wersji oznacza dostojność przełamaną oryginalnymi dodatkami. Doskonale nadaje się do domów przestrzennych, przede wszystkim salonów. Aby zaaranżować salon w angielskim stylu, bez wątpienia powinniśmy wiedzieć o paru bardzo ważnych elementach wyposażenia wnętrza.

w salonie
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Jedną z niebagatelnych kwestii w każdym stylowym salonie są przede wszystkim kolory. Angielski styl zazwyczaj kojarzy nam się z kremowymi, brązowymi barwami, które są niezwykle ciepłe, a jednocześnie eleganckie. Zastosowanie tych barw dotycz jednak nie tylko ścian, ale także mebli czy podłóg. Jeśli zamierzamy kupić eleganckie, dekoracyjne meble do salonu, powinniśmy wybrać delikatne, jednolite barwy. Jeżeli natomiast meble są niezwykle skromne, proste i innowacyjne, możemy nieco zaszaleć, wybierając np. http://fixar.pl/obrazy-i-plakaty/do-lazienki, z oryginalnymi motywami.

Salon w angielskim stylu to w głównym stopniu świetne miejsce na wypoczynek, a więc nie powinniśmy zapominać o wytwornych kanapach z wieloma poduszkami. Tego rodzaju dodatki muszą być różnobarwne i wykonane z miękkich tkanin. Świetnie sprawdzą się w tej sytuacji błyszczące barwne motywy. Wszelkiego typu wzory oraz kontrastowe kolory doskonale przyozdobią wnętrze i nadadzą mu oryginalnego charakteru.

salon
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Świetnym dopełnieniem wnętrza zaaranżowanego w angielskim stylu jest kominek, budujący niezwykle intymną atmosferę. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na ten element wyposażenia wnętrz, szczególnie jeżeli mieszkamy w bloku, dlatego też należy skorzystać z innego rodzaju możliwości, takich jak chociażby wkład elektryczny przysłonięty dekoracyjną obudową. Do tego warto pomyśleć o ożywiających salon kwiatach, świecach bądź obrazach, które dodadzą wnętrzu polotu. W salonach zaaranżowanych w angielskim stylu możemy pozwolić sobie na sporą dawkę romantycznych, subtelnych akcentów.

Nikogo zapewne nie zdziwią w takich pomieszczeniach beżowe ściany i sufity urozmaicone różowymi ozdobami. Jeśli jest to celowe posunięcie, przemyślane i odpowiednio zaaranżowane, bez wątpienia będzie powodem do satysfakcji. Bardzo modnym współcześnie rozwiązaniem jest również łączenie innowacyjnych akcentów ze stylizowanymi elementami.